کد خبر: ۶۵۸۸۶۵۸
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸
در خطبه های نماز جمعه شیراز؛

امام جمعه شیراز گفت: امروز بیشتر گلایه مردم از بی عدالتی است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ آیت الله لطف الله دژکام نماینده، ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در خطبه‌های نماز جمعه، گفت: امروزبیشتر گلایه مردم از بی عدالتی است، و اگر عدالت در جامعه اجرا شود نگرانی‌های سیاسی واجتماعی برطرف خواهد شد.

وی افزود: دعوای سیاست باز‌ها راه به جایی رسانده که برخی مواقع از خدا هم غافل می‌شوند و برایشان مهم نیست که چه بر سر این مملکت می‌آید.

وی تاکید کرد: آنچه برای مومن مهم است تقوا و دین داری است.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: انحراف جامعه اسلامی از خواص بود، امام صادق (ع) فرمودند: دلیل انحراف خواص این است که علم دارند، اما می‌خواهند از آن کاسبی کنند، علم برای کاسبی نیست بلکه برای خدمت به خلایق است.

نماینده، ولی فقیه در استان فارس یادآور شد: شهدای هسته‌ای به طور حتم دعوتنامه متعدد داشتند، اما نرفتند و با علم خود کاسبی نکردند و امروز مانند یک خورشید می‌درخشند.

آیت الله دژکام یادآور شد: برخی افراد دارای سابقه انقلابی بودند و حال باید دید که اگر خطایی کردند چگونه باید برخورد شود.

وی تاکید کرد: حتی اگر کسی خطایی کرد دلش به محبت دیگران است سخنان امام صادق (ع) در این راستا مشخص است که باید از خداوند بخواهیم تا آن‌ها هدایت شوند.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: نماز جمعه محل عبادت و تربیت است که چهارچوب تقوی حفظ شود نه اینکه فقط حرف سیاسی بزنیم.

آیت الله دژکام یادآور شد: امروز اکثر گلایه مردم از بی عدالتی است که اگر عدالت در اجتماع باید این همه نگرانی سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نخواهد بود.

وی افزود: ادارات ما چه خوب بود که برای رضای خدا کار کنند.

نماینده، ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: کار‌های زشت برخی مواقع مقدماتی دارد که سعی کنیم از آن دوری کنیم برخی مواقع مرد یا زن خودش را کامل نپوشانده که باید رفع کرد، آزاد هستیم نه برای توسعه گناه و فحشا که به طور حتم کسی اینگونه آزادی مد نظر ندارد.

آیت الله دژکام تاکید کرد: همین منکرات اقتصادی که داد همه را درآورده، خداوند گفته چنین نکنید و امیدوارم همه دستورات الهی را بشنویم و عمل کنیم.
وی با بیان اینکه باید واقعیات جامعه را قبول کرد، گفت: متاسفانه وقتی با مسئله مواجه می‌شویم گاهی صورت مسئله را پاک می‌کنیم در حالیکه باید مشکل را حل کرد.
امام جمعه شیراز افزود: دشمنان در جنگ رسانه‌ای می‌خواهند مشکلات ما را بزرگتر نشان دهند، زیرا در جنگ روانی اگر خودمان را باختیم کم می‌آوریم.

آیت الله دژکام تاکید کرد: مدیران نظام متوجه شدند که خط کشی سیاسی و حزبی دیگر جواب نمی‌دهد و یک ملت هستیم که باید در مقابل دشمنان یکجا ایستادگی کنیم.

وی ادامه داد: تاکیدات مقام معظم رهبری جدی گرفته شود که اولین آن مدیریت جهادی است که اگر مدیری نمی‌تواند باید میز خود را خالی کند، تحولات در جامعه سریع است، زیرا دشمن نبرد خود را آغاز کرده و مدیر جهادی نباید کم بیاورد.

نماینده، ولی فقیه در فارس تصریح کرد: دولت هم متوجه این موضوع شده و مطالبه ما نیز مدیریت جهادی است نه اینکه دست بر روی دست بگذارید.

آیت الله دژکام تاکید کرد: اگر مدیران تلاش کنند به طور حتم خداوند هم حمایت و کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: در تمامی بخش‌ها باید کار کرد چه اقتصادی یا فرهنگی، زیرا دشمنان در تمامی مباحث کار می‌کنند.

امام جمعه شیراز یادآور شد: در جلسه‌ای شرکت کردم که استاندار و نمایندگان حضور داشتند و مشکلی را با کمک هم رفع کردند و هرموقع این وحدت شکل گرفت پیروزی حاصل می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتهای پیام/ر

ادارات برای رضای خدا کار کنند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر