کد خبر: ۶۵۸۸۹۲۷
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت : اکنون بیش از هزار واحد صنعتی با 3800 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی بیش از 30 هزار نفر در استان داریم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه محسن رستمی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت : پتانسیل‌های صنعتی کرمانشاه به جایی رسیده که اکنون سالانه یک میلیون تن محصولات پتروشیمی، 3.6 میلیون تن سیمان، 24 میلیون مترمربع کاشی و سرامیک، 250 هزار تن صنایع غذایی، 600 هزار تن آرد، 600 هزار تن فولاد و ... در استان تولید می‌شود.

وی گفت : سهم کرمانشاه از صادرات ایران به عراق 50 درصد است که بخشی از این سهم مربوط به تولیدات واحدهای صنعتی داخل استان است.

رستمی افزود : در شرایطی که تا چند سال قبل در کل کشور حدود یک میلیارد دلار صادرات داشتیم این میزان اکنون برای محصولات صنعتی به 40 میلیارد دلار رسیده است.

وی به تصمیم اخیر دولت مبنی بر ممنوعیت واردات چندین قلم کالا اشاره کرد و یادآور شد: این تصمیم فرصتی است که واحدهای تولیدی بیشتر پای کار بیایند و ظرفیت خود را افزایش دهند.

رستمی در ادامه از تسهیلات خوب بیش از هزار میلیارد تومانی که برای کمک به صنعت کرمانشاه در سال جاری در نظر گرفته شده هم یاد کرد و افزود: از محل طرح اشتغال فراگیر و کمک به مناطق زلزله زده استان نیز منابع خوبی داریم به علاوه تعدادی از طرح‌های ما موفق شدند مصوبه استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی را نیز بگیرند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه خواسته دیگر خود از واحدهای تولیدی را استفاده از ظرفیت طرح کارورزی اعلام کرد که سهمیه 7500 نفری برای کرمانشاه در نظر گرفته شده و فرصت خوبی را برای استفاده از نیروی تحصیل کرده در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌دهد.

رستمی اظهار کرد: در طرح آموزش در محیط کار واقعی نیز 1200 نفر سهمیه برای کرمانشاه داریم.

 

 

انتهای پیام/د

 

 

سهم کرمانشاه از صادرات ایران به عراق 50 درصد است

 

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر