کد خبر: ۶۵۸۹۱۴۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲

روزنامه تایمز با اشاره به اختلاف درباره برنامه لندن درباره برکسیت نوشت شماری از وزرای انگلیس قصد دارند در اعتراض به عملکرد نخست‌وزیر، کناره‌گیری کنند.

تایمز: شماری از وزرای انگلیس در اعتراض به عملکرد ترزا می‌ کناره‌گیری می‌کنندبه گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه تایمز انگلیس در مقاله‌ای با اشاره به اختلاف مقامات انگلیسی درباره برنامه دولت برای خروج از اتحادیه اروپا نوشت شماری از وزرای کابینه انگلیس قصد دارند در اعتراض به عملکرد ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس، از سمت‌های خود کناره‌گیری کنند. شب گذشته نیز هفت تن از وزرای حامی برکسیت، جلسه‌ای غیرعلنی را در وزارت خارجه با موضوع تعیین راهبرد خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برگزار کردند.

در این مقاله آمده است: بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس، در گفتگو با دیوید کامرون، نخست وزیر سابق این کشور، قبل از برگزاری نشست روز شنبه کابینه، «همه به غیر از خودش» را عامل آشفتگی‌های موجود ناشی از برکسیت معرفی کرد.

وزیر امور خارجه انگلیس در دیدار با نخست وزیر سابق این کشور، درباره برنامه‌های ترزا می‌ با موضوع برکسیت گفتگو کرد. گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد جانسون و کامرون هر دو با این موضوع موافق بودند که برنامه ترزا می «بدترین برنامه» است. همچنین کامرون بر این باور است اکنون زمان آن فرا رسیده تا او به سبب آن که «پدر برکسیت» است، به خود افتخار کند.

کامرون در این دیدار تلاش‌ها برای نشان دادن وی به عنوان کسی که خود را مشتاق برکسیت نشان می‌دهد، رد کرد. همپیمانان نخست وزیر سابق انگلیس اعلام کرده بودند او همواره از یک برکسیت نرم به سبک نروژ حمایت می‌کند و این که او رویکرد جانسون را خواب و خیالی می‌داند که طی آن مشکلات کلیدی نادیده گرفته شده است.

یک منبع آگاه گفت: «طی این دیدار، بوریس همه غیر از خود را مقصر دانست.»

برخی منابع دیگر نیز اعلام کردند جانسون در حال حاضر بر این باور است که اگر محافظه‌کاران در سال ۲۰۱۶ کسی همانند مایکل گوو را به عنوان نخست وزیر انتخاب می‌کردند، روند برکسیت به شیوه‌ای بهتر قابل اجرا بود.

منابع آگاه اعلام کردند کامرون از برنامه پیشنهادی ترزا می‌ برای رهایی از بن‌بست برکسیت انتقاد نکرد. آن‌ها همچنین تأکید کردند که دفتر نخست وزیر انگلیس از او نخواسته است تا با جانسون دیدار کند، و این که قرار بود موضوع سوریه، محور این نشست باشد. او بر این باور نیست که جانسون بر سر برکسیت از سمت خود استعفا خواهد کرد.

گفته می‌شود ترزا می‌ با بدترین مشکلات در دوران نخست وزیری خود مواجه است و حامیان برکسیت در کابینه در تلاشند او را وادار کنند برگزیت را به شکلی سخت‌گیرانه‌تر از آنچه در ذهن دارد، اجرایی کند. دفتر نخست وزیر انگلیس فهرستی از وزرا را آماده کرده است تا جایگزین وزرایی شوند که استعفا می‌کنند.

انتهای پیام/

تصمیم برخی از وزرای انگلیسی برای استعفا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر