کد خبر: ۶۵۸۹۳۸۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶

برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد شش میلیون نفر در منطقه ساحل آفریقا به کمک‌های غذایی فوری نیاز دارند.

بحران غذایی در آفریقابه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شین‌هوا، برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد اعلام کرد شش میلیون نفر در منطقه ساحل آفریقا به کمک‌های غذایی فوری نیاز دارند.

در شرایطی که اوضاع امنیتی در منطقه ساحل آفریقا به تدریج وخیم‌تر می شود، برنامه جهانی غذا هشدار داد نیازهای غذایی ساکنان این منطقه نیز تحت تاثیر عوامل مختلف روز به روز افزایش می یابد به طوری که در حال حاضر شش میلیون نفر در کشورهای این منطقه محروم آفریقا به کمک‌های غذایی فوری نیاز دارند.

ویلیام عفیف، هماهنگ‌کننده منطقه‌ای کمک‌های فوری برنامه جهانی غذا در ساحل آفریقا اعلام کرد شش میلیون نفر در منطقه ساحل آفریقا با ناامنی غذایی روبرو هستند و برای ادامه حیات به کمک‌های بشردوستانه فوری نیاز دارند. این مقام منطقه ای سازمان ملل متحد افزود مناقشات مسلحانه، تغییرات اقلیمی، بارندگی کم و افزایش سریع جمعیت از مهمترین عوامل تعیین کننده ای هستند که آسیب پذیری جوامع صحرای آفریقا را در سال‌های اخیر تشدید کرده اند. عفیف هشدار داد بیم آن می رود که در سالهای آینده تحت تاثیر پدیده ال‌نینو شاهد یک خشکسالی شدید و گسترده در منطقه ساحل آفریقا باشیم.

برنامه جهانی غذا و شرکای این نهاد بشردوست به ویژه فائو و یونیسف و برخی سازمان‌های غیردولتی تلاش می کنند نیازهای غذایی فوری جوامع ساحل آفریقا را تامین کنند و همزمان تدابیر لازم را برای مقابله با وخامت اوضاع انسانی در این منطقه به کار گیرند.

انتهای پیام/

کمبود مواد غذایی در منطقه ساحل آفریقا

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر