کد خبر: ۶۵۸۹۵۳۳
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲

دریافت ارز دولتی برای تیم‌های استقلال و پرسپولیس در راستای پرداخت بدهی‌ها و جذب بازیکنان خارجی موضوع مهم این روز‌های ورزش کشور است.

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان؛ بازار نقل و انتقالات فوتبالی با توجه به گرانی ارز در روز های اخیر برخی معادلات تیم های لیگ برتری فوتبال را بهم زده اما در بخش باشگاه های خصوصی شاید این مشکل کمتر به چشم می آید و طبق روال معمول این دو تیم تهرانی هستند که با وجود هواداران بسیار زیادباید توقعات را برآورده کنند.

فوتبال ما در سال های اخیر بازیکنان خارجی گران قیمتی را جذب نکرده است و یا حداقل نسبت به رقبای حاشیه خلیج فارس ارقام قرارداد ما با بازیکنان خارجی بسیار ناچیز محسوب می شود.

آیا ارز دولتی به تیم‌های استقلال و پرسپولیس رواست؟

باشگاه پرسپولیس و استقلال این روزها زیر نظر دولت اداره می شوند و باید در راستای سیاست های دولت و بدون استفاده از ارز آزاد با بازیکنان خارجی قرارداد ببندند اما آنچه واضح است ارز دولتی نیز به حد کافی در اختیار این دو تیم قرار نمی گیرد و مشکل اساسی این دو تیم در تامین هزینه خارجی ها زمانی شکل می گیرد که قیمت دلار و یورو دو برابر شده است و بودجه باشگاه ها هنوز بر همان تراز قبلی پایدار است.

گفته می شود برای شکایت های قبلی این دوباشگاه و پرونده های که در فیفا باز است تیم فوتبال پرسپولیس از ارز دولتی استفاده کرده است و با توجه به تعدد پرونده های شکایت این باشگاه و رقیب سنتی اش استقلال، این دو تیم باز هم نیاز دارند تا از ارز دولتی برای پرداخت پیش قرارداد ها و طلب بازیکنان خارجی شان استفاده کنند.

با توجه به شرایط اقتصادی این روزها وزارت ورزش و جوانان نقش به سزایی در اقتصاد باشگاه ها دارد و تصمیمات سلطانی فر به عنوان رئیس مجمع این دو باشگاه بزرگ می تواند بسیاری از مشکلات این 2 تیم را حل کند.

اعطای ارز دولتی به باشگاه پرسپولیس و استقلال از دو جنبه قابل توجه است.

این دو باشگاه با حضور طرفداران زیاد و در صورت موفقیت با گزینه های مورد نیاز خارجی می توانند در آسیا با نتایج درخشان شور شعف را به جامعه تزریق کنند و این یکی از وظایف ذاتی وزارت ورزش و جوانان است که باید با طبق ضوابط با سازوکار و راهبرد های مناسب هواداران این دو تیم را راضی نگهدارد.

بحث دیگر این موضوع در مورد اهم و فی الاهم بدون اعطای ارز و یا استفاده از بازیکنان داخلی به جای خارجی ها در راستای اقتصاد مقاومتی است.

آیا باشگاه های دولتی موظفند با توجه به شرایط اقتصادی این روز های بازار ارز، رعایت حداقلی خرید ها را برای تیم های خود انجام دهند و یا اگر این کار را انجام دهند می توانند هواداران خود را در طول فصل راضی نگه دارند؟

اینها مواردی است که هنوز پاسخ صریحی در مورد آن بدست نیامده است و اصولا اعطای ارز دولتی به تیم های فوتبال بحث چالشی این روزهای فوتبال و اقتصاد است.

عده ای مخالف این موضوع هستند و برخی ها موفقیت این دو تیم را ارجح تر نسبت به هر فعل و انفعال اقتصادی می دانند.

باشگاه های استقلال و پرسپولیس دولتی هستند و این یعنی وزارت ورزش و جوانان متولی تیم های پر طرفدار تهرانی است و تعلق خاطر برخی سیاسیون به این دو تیم هم مزید بر علت شده تا کفه ترازو به سمت دریافت ارز دولتی سنگینی کند.

گرشاسبی: اگر نتوانیم طلب شاکیان خود را پرداخت کنیم با محرومیت از لیگ قهرمانان آسیا مواجه می شویم.

گرشاسبی سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد بحث تامین نیاز های ارزی باشگاه پرسپولیس به خبرنگار ما گفت: بانک مرکزی دست ما را در این شرایط بسته است و حاضر نیست به ما ارز دولتی بدهد و اگر نتوانیم طلب شاکیان خود را پرداخت کنیم با محرومیت از لیگ قهرمانان آسیا مواجه می شویم.

او ادامه داد: بعد از اینکه آمار مالی از قرارداد کادرفنی و بازیکنان خارجی و جرایم مالی فیفا را برآورده کردیم از سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان خواهش کردیم که طی نامه ای درخواست ارزی ما را به بانک مرکزی اعلام کند که طی یک ماه اخیر جواب مثبت یا منفی در این مورد دریافت نکردیم. البته به ما گفتند در دستور کار بانک مرکزی قرار دارد.


بیشتر بخوانید:

اردوی پرهزینه پرسپولیس در کرواسی

گرشاسبی: برای جلوگیری از کسر امتیاز تخلف کردیم

رقم قرارداد استقلال و حامی مالی اش چقدر است؟


گرشاسبی بیان کرد: به ما ابلاغ شده است که نباید ارز آزاد خریداری کنیم اما ما برای اینکه محروم نشویم و با منفی 6 امتیاز لیگ هجدهم را شروع نکنیم مجبور شدیم ارز آزاد خریداری کرده و بدهی های خود را پرداخت کنیم و به نوعی خلاف کردیم. به هر حال از بانک مرکزی جواب درستی به صورت مکتوب دریافت نکردیم و من به عنوان مسئول موظف هستم که از باشگاه حراست کنم و این کار خلاف را انجام دادیم تا کسی آسیب نبیند و اگر 6 امتیاز از تیم ما کسر می شود در آن صورت جبران این کسر امتیاز سخت بود. نامه شکایت یکی، 2 بازیکن خارجی هم به باشگاه ارسال شده است و با توجه به حساسیت موضوع منتظر پاسخ بانک مرکزی هستیم تا درخواست ما را عملی کند.

آیا ارز دولتی به تیم‌های استقلال و پرسپولیس رواست؟

کاشانی: اقدامات لازم برای دریافت ارز دولتی انجام دادیم

جعفر کاشانی رئیس هیئت مدیره پرسپولیس در گفتگو با خبرنگار ما درباره اینکه ارز دولتی به این باشگاه تخصیص یافت، اظهار کرد: ما برای پرداخت مطالبات مالی مربیان و بازیکنان خارجی و بدهی های خود نیاز به ارز دولتی داریم و درخواست خود را از طریق وزارت ورزش و جوانان به بانک مرکزی اعلام کردیم و منتظر جواب نامه خود هستیم.

او ادامه داد: اقدامات لازم برای دریافت ارز دولتی انجام دادیم و گرشاسبی هم این موضوع را پیگیری می کند تا بتوانیم مشکلات مالی خود را حل کنیم.

کاشانی درباره اینکه به باشگاه ها ابلاغ شده که ارز آزاد خریداری نکنند و راهکار پرسپولیس در این باره چیست، تصریح کرد: ابلاغیه ای به باشگاه پرسپولیس شده است که اجازه خرید ارز آزاد نداریم و گرشاسبی سرپرست باشگاه برای پرداخت بدهی ها در موعد مقرر مجبور شد که ارز آزاد خریداری کند و اکنون هم باید جوابگو باشیم.

رئیس هیئت مدیره پرسپولیس در پایان خاطر نشان کرد: امیدوارم شرایط به صورتی شود که مشکلات ارزی باشگاه ها از جمله پرسپولیس اصولی و قانونی حل شود تا برای پرداختی ها به خارجی ها با مشکل مواجه نشویم.

آیا ارز دولتی به تیم‌های استقلال و پرسپولیس رواست؟

زمانی: باید ار ارز دولتی استفاده کنیم و مجوز دریافت ارز آزاد نداریم

حسن زمانی عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره استفاده ارز دولتی باشگاه استقلال برای جذب بازیکن و پرداخت بدهی ها گفت :با توجه به اینکه باشگاه استقلال دولتی است به همین دلیل باید ار ارز دولتی استفاده کنیم و مجوز دریافت ارز آزاد نداریم .اما احتمالا ما برای حل مشکلات مالی از محل درآمد هایی که از رقابت های جام جهانی و یا جام باشگاه های آسیا به باشگاه می رسد بهره لازم را خواهیم برد و بدین شکل هم دیگر نیازی به دریافت ارز دولتی نداریم چرا که اولویت ما استفاده از همین منابع است و به دنبال رفع مشکلات از این طریق هستیم.

او ادامه داد:با هماهنگی های لازم بانک مرکزی ارز دولتی را در اختیار ما می گذارد اما خوشبختانه در فصل پیش رو هم مانند فصل گذشته مشکلی به لحاظ مالی نداریم و همان طور که اعلام کردم از نظر ارزی هم قطعا بانک مرکزی و دولت همکاری لازم را انجام خواهند داد.

عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال افزود:باشگاه استقلال و پرسپولیس دولتی هستند و اصلا نیاید در بازار آزاد ارز خرید و فروش کنند و با توجه به این موضوع در صورت نیاز به ارز حتما به بانک مرکزی مراجعه می کنیم تا مشکلی هم پبش نیاید .
او در مورد اینکه وزیر ورزش و جوانان به 2 باشگاه استقلال و پرسپولیس اعلام کرده که اجازه استفاده از ارز آزاد را ندارند گفت:دقیقا حرف وزیر ورزش و جوانان درست است و ما اجازه استفاده از ارز آزاد را نداریم .

آیا ارز دولتی به تیم‌های استقلال و پرسپولیس رواست؟

سعیدی:ارز دولتى به ٢ باشگاه استقلال و پرسپوليس تعلق مى گيرد

محمد اسماعيل سعيدى نماينده مجلس شوراى اسلامى درباره اينكه آيا ارز دولتى به ٢ باشگاه استقلال و پرسپوليس تعلق مى گيرد يا خير گفت :ارز دولتى به ٢ باشگاه استقلال و پرسپوليس تعلق مى گيرد و از نظر مجلس شوراى اسلامى اين موضوع ايرادى ندارد چرا كه اين ٢ باشگاه دولتى هستند

او درباره اينكه آيا استقلال و پرسپوليس مى توانند ارز دولتى را صرف بدهى و خرج بازيكنان خارجى كنند يا خير بيان كرد :صرف ارز دولتى براى چنين مواردى شرايط خاصى دارد اما باشگاه ها تا جايى كه امكان دارد بايد از بازيكنان داخلى استفاده كنند و كمتر به سراغ جذب بازيكن خارجى بروند و به نوعى ورود بازيكنان وارداتى را حذف كنند .مديران استقلال و پرسپوليس بايد به سمتى بروند كه اجازه دهند بازيكنان داخلى بيشتر خود را در عرصه ورزش نشان دهند و ما بتوانيم تربیت بازیکنان داخلی همتراز بازیکنان باکیفیت خارجى را در دستور كار قرار دهيم

سعيدى ادامه داد :چرا كه اين ٢ باشگاه دولتى هستند اما به اعتقاد بنده با توجه به شرایط فعلی کشور و نیاز های بسیار ضروری دیگر چه در بخش ورزش و چه در بخش های دیگر بهتر است مدیریت بهتری در این خصوص گردد.

آیا ارز دولتی به تیم‌های استقلال و پرسپولیس رواست؟

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
مثلا این دو تا تیم نباشن چه اتفاقی میافته
من
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
واقعا !؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
میخام 100 سال سیاه ارز و بودجه به اینا تزریق نشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
حرامشان باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
استفاده از ارز دولتی تعریف شده است کالاهای اساسی:حتی در این شرایط کشور کلیه تیم های هزینه بر منحل شوند ما هرچه مصرف کنندگان مان کمتر شوند و شغل های غیرضروری که حتی اوقات زیادی از مردم را برای تماشا هدر می دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
حرام است اگر ارز دولتی به باشگاهها داده شود ومردم در گرانی ها دست وپا بزنند. ما مردم ایران که راضی نیستیم وهر که این کار را بکند خائن است . اگر ارز به باشگاهها داده شود یک عده که نونشان در این باشگاهها است نیز از این مسیر کمال سوء استفاده را خواهند کرد و این افراد سودجو و بازیکنان خارجی برنده این بدبختی ما خواهند بود. به جای آن بازیکنان ایرانی را ترانسفر کنید هم تا ارز به ایران بیاورند و هم فوتبال ما رشد کیفی داشته باشد نه اینکه بازیکن درجه 3 وارد کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
پرسپولیسیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
فکر نکنم
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر