کد خبر: ۶۵۸۹۵۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲

دبیر انجمن صنفی رانندگان خراسان جنوبی گفت:اولین خواسته کامیون داران این است که حمل و نقل قانونمند شود.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛ایزدپناهی دبیر انجمن صنفی رانندگان خراسان جنوبی گفت:اگر قانون مدون برای حمل و نقل در استان باشد و بار هر کامیون از طریق سامانه اعلام بار مشخص شود دلال بازی نیز از بین می رود.


وی با بیان اینکه برخی مشکلات رانندگان و کامیون داران کشوری است،افزود:این مشکلات باید در سطح کلان تصمیم گیری شود.


ایزدپناهی گفت:انتظار می رود زمانی که مسئولان می خواهند تصمیمی در خصوص این قشر بگیرند حداقل از نظرات تشکل های صنفی در جلسات خود استفاده کنند تا چالشی در کشور ایجاد نشود.


دبیر انجمن صنفی رانندگان خراسان جنوبی با بیان اینکه رانندگان در شرایط فعلی برای فعال بودن شریان اقتصادی کشور از جان و مال خود سرمایه گذاری می کنند،اظهار کرد:یک راننده در سال به اجبار باید چندین نوبت آزمایش عدم اعتیاد دهد لذا درخواست می شود این آزمایش ها زیر پوشش بیمه قرار گیرد.


وی به افزایش بی رویه قیمت لاستیک و قطعات یدکی اشاره کرد و افزود:با توجه به نرخ ثابت کرایه ها هزینه حمل و نقل کامیون با درآمد آن همخوانی ندارد و اگر اقتصاد راننده تأمین نشود صنعت حمل و نقل می خوابد و دود آن به چشم همگان خواهد رفت.


ایزدپناهی با بیان اینکه لاستیک های داخلی کیفیت مطلوب برای خودروهای سنگین را ندارد،گفت:لازم است حداقل برای تأمین لاستیک های جلوی ماشین اجازه واردات لاستیک خارجی به صنف رانندگان داده شود چون استفاده از لاستیک بی کیفیت بازی با جان راننده است.


دبیر انجمن صنفی رانندگان خراسان جنوبی به جلسات برگزاری شده با دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت:هنوز قول های این جلسات عملی نشده و امیدواریم تصمیمات طوری اجرا شود که باری از دوش رانندگان بردارد.


وی با اشاره به وجود سالن اعلام بار در استان تصریح کرد:با وجود این سالن 2 شرکت خصوصی موجب ایجاد اختلال در تردد رانندگان می شود که باید با این روال برخورد شود.


ایزدپناهی بیان کرد:بسیاری از رانندگان غیر بومی از این وضع سوء استفاده می کنند و برای اینکه از مرز خالی برنگردند با نصف کرایه و سازش با کارخانه بار می زنند که حق رانندگان بومی ضایع می شود.


دبیر انجمن صنفی رانندگان خراسان جنوبی گفت:راهکاری به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ارائه شده است که گشت ویژه برای این کار گذاشته شود و در این خصوص همکاری برای تأمین نیرو و خودرو نیز خواهیم داشت.


وی خواستار این شد که حق کمیسیون ها طبق قانون أخذ شود و افزود:در این خصوص نیز مسئولان اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای قول داده اند با شرکت های متخلف برخورد و به کمیسیون ماده 12 معرفی شوند.


دبیر انجمن صنفی رانندگان خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیاری از مسایل با کدخدا منشی حل می شود،گفت:وقتی مشکلی پیش می آید مسئولان نباید حالت تدافعی داشته باشند بلکه باید مشکلات را برادروار رفع نمود.


وی اظهار داشت:رانندگان فرزندان وطن هستند و همین افراد سال 62 با یک فرمان امام خمینی (ره) بسیجی وار برای تخلیه تمام بنادری که زیر بمباران بود،وارد عمل شدند لذا در شرایط فعلی انتظار می رود مسئولان حداقل حق رانندگان را ادا کنند.


ایزدپناهی با اشاره به أخذ چهار درصد هزینه تسهیلات توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از رانندگان گفت:با این وجود وضع استراحتگاه های بین راهی مناسب نیست.
منبع:ایرنا
انتهای پیام/غ

قانونمند شدن حمل و نقل اولین خواسته رانندگان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر