کد خبر: ۶۵۸۹۵۹۴
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از کشف جنایتی در غرب تهران خبر داد که طی آن قاتل دوست خود را به قتل رسانده بود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سرهنگ حمید مکرم معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در مورخه 11/04/1397 یکی از شهروندان با مراجعه به دادسرای ناحیه 27 تهران و طرح شکایت با موضوع فقدان اعلام داشت که برادرش به هویت مشخص ( 53 ساله ) در ساعت 13:00 مورخه 10/04/1397 به قصد ملاقات با یکی از دوستانش از محل کارش در منطقه پانزده خرداد خارج شده اما پس از آن مراجعتی به محل سکونتش نداشته و پاسخگوی تماس های تلفنی اعضای خانواده اش نیز نمی باشد .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «فقدان افراد» ، پرونده جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به دستگیری متهم پرونده در کمتر از 24 ساعت از زمان آغاز رسیدگی به پرونده در پلیس آگاهی اعلام داشت: با آغاز رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با انجام اقدامات ویژه پلیسی اطلاع پیدا کردند که فرد مفقود با یکی از دوستانش به نام فرشید .ک (51 ساله) قرار ملاقات داشته است ؛ فرشید جهت تحقیقات به اداره یازدهم دعوت و پس از حضور در اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مدعی شد آخرین بار فقدانی را در محدوده اتوبان یادگار امام از ماشین پیاده کرده و پس از آن اطلاعی از وی ندارد. با وجود ادعای فرشید مبنی بر نداشتن هرگونه خبری در خصوص سرنوشت فقدانی، کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی که متوجه برخی تناقض گویی ها در اظهارات وی شده بودند، او را ضمن هماهنگی با بازپرس شعبه هفتم دداسرای ناحیه 27 تهران بازداشت کرده و تحقیقات پلیسی از وی را جهت کشف واقعیت در دستور کار خود قرار دادند .

سرانجام «فرشید . ک» در مورخه 14/04/1397 با اعتراف صریح به ارتکاب جنایت عنوان داشت که فقدانی را پس از بیهوش کردن با نوشیدنی مسموم ، در خانه اش در منطقه خیابان سازمان برنامه به شیوه خفه کردن به قتل رسانده و جنازه نیز همچنان در داخل خانه است.

با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، بلافاصله کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی و عوامل تشخیص هویت به خانه استیجاری قاتل در خیابان سازمان برنامه اعزام شدند و پس از ورود به داخل خانه، با جسد فقدانی در داخل اتاق پذیرایی روبرو شدند. در تحقیقات از متهم پرونده مشخص شد که خانواده متهم در شهرستان سکونت داشته و او به واسطه کار در تهران اقدام به اجاره یک خانه مجردی در تهران کرده است .

«فرشید .ک» در خصوص انگیزه و نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: «در تاریخ 10/04/1397 متوفی با من جهت طلب مالی اش تماس گرفت؛ آنروز من با یکی از دوستانم قرار ملاقات گذاشته بودم و او به من وعده داده بود تا مبلغی را به من قرض بدهد تا بتوانم بدهی خودم را به متوفی پرداخت نمایم ؛ زمانیکه متوفی بابت طلبش با من تماس گرفت ، موضوع را با او در میان گذاشتم و او عنوان داشت که خودش برای دریافت پول خواهد آمد . با یکدیگر قرار گذاشتیم و من با ماشین به دنبال او رفتم؛ دو نفری به محدوده اتوبان یادگار امام رفتیم و منتظر آمدن دوستم شدیم اما خبری نشد و پس از چندین بار تماس ، گوشی تلفن همراه دوستم خاموش شد؛ متوفی که عصبانی شده بود، ناگهان شروع به فحاشی کرد و همین موضوع باعث عصبانیت من شد. در همان لحظه تصمیم به کشتن وی گرفتم ؛ به بهانه پیگیری تهیه پول، متوفی را به خانه خود دعوت کرده و آنجا یک نوشیدنی مسموم تهیه و به او دادم؛ متوفی بلافاصله پس از خوردن نوشیدنی بیهوش شد و من از همین فرصت استفاده کرده و پس از بستن دست و پاهایش، او را خفه کردم ؛ قصد انتقال جسد به خارج از خانه را داشتم اما آنروز (10/04/1397) به واسطه تردد زیاد در داخل ساختمان امکانش نبود ؛ تصمیم گرفتم تا فردای آنروز [ یعنی در مورخه 11/04/1397 ] جسد را به بیرون از خانه منتقل کنم اما در حالیکه جسد همچنان داخل خانه مانده بود ، دستگیر شدم.»

بدهی چند میلیونی رفاقت 20 ساله را خونین کرد + عکس

سرهنگ مکرم در پایان اظهار داشت: با اعتراف صریح متهم پرونده به ارتکاب جنایت و کشف جسد ، پرونده با موضوع قتل عمـد تشکیل و متهم با قرار بازداشت موقت ، جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است .

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر