کد خبر: ۶۵۸۹۸۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۷

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: راه آهن چابهار به زاهدان ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

راه آهن چابهار به زاهدان ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی داردبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، باقر کرد معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: راه آهن چابهار-زاهدان در ۸ قطعه به طول ۶۱۰ کیلومتر از سال ۹۲ تاکنون در حال ساخت است و تاکنون درمجموع ۴۴ درصد پیشرفت فیزیکی در زیرسازی و ۳۲ درصد پیشرفت فیزیکی کلی دارد.

وی افزود: بیشترین درصد پیشرفت فیزیکی کار مربوط به بخش جنوبی راه‌آهن، حدفاصل چابهار تا ایرانشهر به طول ۳۱۰ کیلومتر است که هم‌اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۱۵۰ کیلومتر از آن تا پایان سال آماده ریل‌گذاری می‌شود.

کرد بابیان این‌که برای به اتمام رسیدن این پروژه ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است، تصریح کرد: هندی‌ها قرار است با یک خط اعتباری ۹۰۰ میلیون دلاری این پروژه را تأمین اعتبار کنند، اما با توجه به اهمیت پروژه رایزنی‌هایی هم با صندوق توسعه ملی برای اختصاص منابعی به این پروژه انجام‌شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان تأکید کرد: خط آهن چابهار-زاهدان و امتداد آن تا مشهد و سرخس (مرز ترکمنستان)، اقتصادی‌ترین پروژه ریلی ایران است که امکان دسترسی کشور‌های حوزه اقیانوس هند و به‌ویژه هند با افغانستان و آسیای میانه و در مقابل دسترسی کشور‌های محصور در خشکی آسیای میانه با آب‌های آزاد را از راه بندر چابهار فراهم می‌کند.

وی گفت: بار‌های ترانزیتی که هدف چابهار هستند تا از چابهار به آسیای میانه و افغانستان بروند و یا از این کشور‌ها از راه چابهار صادر شوند ریل پسندند و به دلیل تناژ بالا و طی مسافت طولانی اقتصادی است تا با ریل ترانزیت شوند بنابراین خط آهن چابهار-زاهدان و امتداد آن تا سرخس اقتصادی‌ترین پروژه ریلی ایران است.

انتهای پیام/ع

برای اتمام رسیدن پروژه راه آهن۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر