کد خبر: ۶۵۸۹۹۶۰
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

مسائلی گفت: تامین ارز مورد نیاز برای تامین تجهیزات پزشکی و محصولات سلامت محور باید به موقع باشد و از اقدامات سلیقه‌ای پرهیز شود.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: با توجه به شرایط کشور و تحریم های ظالمانه دشمنان، دستگاه های اجرایی نیاز به تعامل و هماهنگی دارند و بر همین اساس وزیر بهداشت به عنوان متولی سلامت کشور، دغدغه جدی دارد که محصولات سلامت محور مانند دارو و تجهیزات پزشکی به صورت نظام مند، تامین شود.

 مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با اعلام این مطلب، اظهار داشت: صبح امروز نشستی با وزیر بهداشت، رئیس سازمان غذا و دارو و مدیران ارشد وزارت بهداشت داشتیم و در این نشست، گزارش میدانی اقدامات حوزه تجهیزات پزشکی ارائه شد.

وی تصریح کرد: در این نشست همچنین در خصوص همکاری با دستگاه های اجرایی دیگر مانند بانک مرکزی، سازمان توسعه تجارت، وزارت صنعت و گمرک در زمینه تامین مواد اولیه خطوط تولید و تامین تجهیزات پزشکی و قطعات پزشکی این تجهیزات، بحث و پیشنهاداتی برای تسهیل فرآیندهای موجود ارائه و مقرر شد جلساتی را با وزیر صنعت، رئیس کل گمرک، رئیس سازمان توسعه تجارت و رئیس کل بانک مرکزی داشته باشیم.

افزایش ساعت کاری اداره کل تجهیزات پزشکی

مسائلی افزود: دغدغه جدی وزارت بهداشت، تامین محصولات سلامت محور است و در این زمینه، ساعات کار همکاران ما در اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت افزایش یافته و در تلاش هستیم تا در صورت کند شدن فرآیندها، اشکالات به صورت نظام مند، برطرف شود.

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، اظهار داشت: وزیر بهداشت در هفته جاری جلساتی را با وزرای مربوطه درخصوص تامین محصولات سلامت محور خواهد داشت و امیدواریم که در این جلسات، فرآیندهای تامین مواد اولیه، تجهیزات پزشکی و قطعات پزشکی را تسهیل کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تامین ارز مورد نیاز برای تامین تجهیزات پزشکی و محصولات سلامت محور باید به موقع و اولویت ها باید نظام‌مند باشد و از برداشت ها و اقدامات سلیقه ای پرهیز شود. باید منابع اطلاعاتی دقیقی در زمینه های صدور مجوز واردات، ثبت سفارش، مرحله تخصیص ارز در بانک مرکزی، ترخیص از گمرک و نظارت های بعد از واردات تجهیزات پزشکی و قطعات یدکی نیز، وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر