کد خبر: ۶۵۹۱۰۰۳
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱

«نسخ خطی دوره‌های اسلامی» به مدت دو هفته در مترو گالری ایستگاه شهید بهشتی (ره) به نمایش گذاشته می‌شود.

برپایی نمایشگاه «نسخ خطی دوره‌های اسلامی» در ایستگاه مترو شهید بهشتی (ره)به گزارش حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «نسخ خطی دوره‌های اسلامی» به مدت دو هفته در مترو گالری ایستگاه شهید بهشتی (ره) به نمایش گذاشته می‌شود.

این نمایشگاه با مشارکت کتابخانه و موزه ملی ملک وابسته به آستان قدس رضوی و با هدف اهمیت نسخ خطی به عنوان یکی از بهترین مشخصه‌ها برای معرفی اصالت پیشینه فرهنگ کشور‌ها و ضرورت شناخت اولیه نسخ خطی بین مردم به خصوص نسل جوان و سوق دادن دوستداران هنر به بازدید از آثار نمایشگاهی و ارتقا و تقویت ذوق بصری افراد از سوی مدیریت فرهنگی هنری مترو در ایستگاه مترو شهید بهشتی (ره) برپاست.

در بین این نسخ ارزشمند که مربوط به قرن سه تا دوازده هجری است آثاری، چون شعر و احادیث و روایات، نسخه خطی زیارت، مناجات منظوم منسوب به حضرت علی (ع)، قاب آینه با نقش گل و مرغ با کتابت استادانی، چون روزبهان، میر حسین خوشنویس باشی، استاد مصطفی و ... به چشم می‌خورد.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند تا پایان تیرماه ۹۷ از ساعت ۸ تا ۲۲ به مترو گالری ایستگاه متروی شهید بهشتی (ره) مراجعه کنند.

انتهای پیام/

برپایی نمایشگاه «نسخ خطی دوره‌های اسلامی» در ایستگاه مترو شهید بهشتی (ره)

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر