کد خبر: ۶۵۹۱۳۳۴
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۴
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

فرشاد اکتسابی مستندساز و کارگردان سینما آخرین وضعیت ساخت فیلمش و چالش های دوری از سینمای داستانی را تشریح کرد.

فرشاد اکتسابی مستندساز و کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره آخرین وضعیت ساخت «هتل بوریواژ» گفت: مراحل فنی این اثر به پایان رسید و آماده نمایش شده است.

وی در خصوص نمایش این فیلم بیان کرد: به دنبال حضور در بخش داستانی فیلم کوتاه جشن مستقل خانه سینما و جشنواره فیلم کوتاه تهران هستیم و البته برای آن درخواست داده ایم.

وی درباره بازگشتش پس از پانزده سال به سینمای داستانی و چالش های این اتفاق اظهار داشت: پس از پانزده سال با ساخت فیلم «هتل بوریواژ» به سینمای داستانی برگشتم که در ابتدای کار با فضایی سخت و غریبی روبرو شدم از این رو نگران بودم که نوع نگاهم به سوژه برای به تصویرکشیدن آن تحت تاثیر فضای مستندی که سال ها درگیرش بودم قرار نگیرد.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه در بخش صدابرداری به دلیل حساسیت های مستندسازی سخت گیری هایی می کردم که با صحبت های صدابردار کار و دلیل های صحیحی که بیان می کرد به این نتیجه رسیدم که پرداختن به حوزه صدا در این قالب به نسبت فضای مستندسازی بازتر است و نیاز به این حجم از حساسیت نیست.

این کارگردان با بیان اینکه مستندسازی در اجرا حساسیت های ویژه ای دارد که کارگردان های این بخش را بسیار درگیر می کند اما در سینمای داستانی این موضوع وجود ندارد و کارگردان های این سینما تمام کارها را به نسبت سینمای مستند تحت کنترل بیشتری دارند، ادامه داد:به روز رسانی این جریان برای من چالش برانگیز بود اما سعی کردم سریعا در اجرا به سمت سینمای داستانی و قواعد آن بروم.

اکتسابی خاطرنشان کرد: خوشحالم چنین تجربه ای داشتم و متوجه شدم که همیشه نباید در چارچوبی یکنواخت باقی ماند.

انتهای پیام/

نگرانی کارگردان هتل بوریواژ از بازگشت به سینمای داستانی

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر