کد خبر: ۶۵۹۴۲۲۶
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹

رئیس شورای شهر بندر امام خمینی به تشریح مشکلات شهرداری به خصوص منابع مالی پرداخت.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،  حسین عبیداوی، رئیس شورای شهر بندر امام خمینی با اشاره به بدهی شهرداری گفت: بدهی را ۱۱۱ میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان از سوی شهردار سابق اعلام شد ولی طبق بررسی اسناد مالی، ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی صحیح است و شهردار وقت روی ۷۰ میلیارد تومان بدهی حساب کرده بود و انتظار این مقدار بدهی را نداشت.

وی بیان داشت: از شهریور ماه 96 که زمان شروع شورای پنجم است، وصولی‌های شهرداری به دلیل استانی شدن ارزش افزوده، نسبت به سال‌های قبل کاهش چشمگیری داشت .

عبیداوی افزود: این موضوع سبب شد شهرداری توان پرداخت حقوق پرسنل شهرداری را نداشته باشد چه برسد به کارهای جاری اما با وجود مشکلات مالی، مدیریت خوب شهردار سبب شد هر ماه پرداخت حقوق به پرسنل صورت گیرد.

رئیس شورای شهر بندر امام خمینی(ره) عنوان کرد: مطالبات معوقه حدود 3 تا 4 ماه است و مربوط به شهردار سابق است و این مطالبات همچنان پا برجا است؛ انتظار داریم شهرداری با رایزنی‌هایی که انجام می‌دهد مشکل پرداخت حقوق معوق پرسنل شهرداری بندر امام خمینی(ره) را حل کند.

عبیدوای افزود: درآمد و هزینه‌های شهرداری را به صورت شفاف در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم. مردم این حق را دارند که از میزان درآمد و نحوه هزینه‌ها مطلع باشند و بیشترین هزینه‌ها مربوط به پرداخت حقوق است و هزینه‌های عمران و خدمات شهری کمتر از هزینه‌های حقوق است.

رئیس شورای شهر بندر امام خمینی(ره) افزود: شهرداری دارای 750 نفر نیرو است و تعدیل نیرو می‌تواند موجب مدیریت هزینه شود، اما بار اجتماعی بالایی دارد و بنده جرات این کار را ندارم زیرا شرایط اشتغال برای یک نفر هم در منطقه فراهم نیست.

انتهای پیام/م

  شهرداری بندر امام ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی دارد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر