کد خبر: ۶۵۹۴۳۹۱
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
کد خبر : ۶۵۹۴۳۹۱

برخی به دلایل مختلف تمایلی به کاشت ناخن ندارند بر همین اساس روش‌های طبیعی برای حفظ زیبایی ناخن را معرفی می کنیم.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ اکثر بانوان و دخترخانم‌ها به داشتن ناخن‌های بلند و زیبا تمایل بسیاری دارند و حتی بعضا برای داشتن چنین ناخن‌هایی که برایشان حکم زیبایی را دارد اقدام به کاشت ناخن می‌کنند.

اما هستند افرادی که بنا به دلایلی از جمله، اعتقادات دینی، بهداشتی و غیره  تمایلی به کاشت ناخن ندارند و ترجیح می‌دهند ناخن‌های خودشان را داشته باشند و به آن‌ها برسند تا زیبا شوند.

در همین راستا باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا شما را با راهکار‌هایی ساده برای بلند کردن ناخن هایتان آشنا نماید، پس با ما همراه باشید.

ترفند‌هایی برای اینکه ناخن هایتان به راحتی بلند شوند! / چطور ناخن هایمان را بلند کنیم؟! +ترفند‌های طلایی

دلیل و درمان شکنندگی ناخن

علیرغم اینکه ممکن است انسان تصور کند شکننده بودن ناخن به سوء تغذیه و کمبود‌های غذایی بر می‌گردد اما مهم‌ترین دلیل این عارضه تماس با مواد شیمیایی و خشک شدن پوست و ناخن‌ها است و در برخی مشاغل بیشتر نمود پیدا می کند؛ مثلا کسانی که در پمپ بنزینها، آزمایشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها و مکانیکی کار می‌کنند ممکن‌است، به مرور زمان ناخن‌های بسیار شکننده‌ای پیدا کنند؛ این مسئله را حتی در خانم‌های خانه دار می‌توان دید.

اما کمبود‌های غذایی می‌توانند باعث شکنندگی ناخن شوند علی رغم اینکه کلسیم در استحکام ناخن نقشی ندارد اما کمبود  روی و منیزم  می‌تواند باعث شکستگی ناخن شود.

برای درمان شکنندگی ناخن از ترکیباتی شبیه مولتی ویتامین استفاده می‌کنیم که در آن ویتامین‌هایی که مخصوص رشد ناخن و مو ساخته شده از جمله بیوتین ۲۰ درصد باعث افزایش ضخامت ناخن‌ها می‌شود، هرچند مولتی ویتامین‌های معمولی نیز می‌تواند تا حدودی این مشکل راحل کنند همچنین دارو‌های موضعی وجود دارد که دو کار انجام می‌دهند چرب کنندگی و نفوذ در داخل شکنندگی‌های ناخن که باعث می‌شود سطح ناخن یکنواخت ترنشان داده شود. در شغل‌های مختلف  نیز باید از دستکش برای محافظت از پوست و ناخن استفاده شود.


بیشتر بخوانید: به سرعت ناخن‌هایتان را بلند و قوی کنید 


در صورتی که این مسائل رعایت شود، ناخن‌ها به تدریج استحکام پیدا می‌کند که شدت زمان برای محسوس شدن این تغییرات ۶ ماه است.

صابون جامد و مایع با هم تفاوتی ندارد، اما به صابون مایع مواردی اضافه می‌کنند که می‌تواند باعث خشکی ناخن‌ها شود به طور کل کسانی که وسواس دارند و به طور مکرر دستشان را با صابون می‌شوید در معرض شکنندگی ناقص قرار دارند.

بسیاری از مردم تصور می‌کنند لاک‌ها موجب استحکام ناخن می‌شود، اما باید به این نکته توجه داشت که، لاک ناخن موقتا موجب سفتی می‌شود، اما اشکال در پاک کننده است و توصیه می شود از حلال‌هایی که بر پایه استون هستند استفاده نشود.

جنس ناخن عمدتا از پروتئینی به نام کراتین است که این پروتئین از نظر خصوصیات ساختمانی شباهت زیادی به سم حیوانات دارد و شباهتی به استخوان و اسکلت ندارد بنابراین آنچه در بین مردم تصور می‌شود که ناخن‌ها شبیه استخوان ترکیباتی از پروتئین و کلسیم دارند، برداشتی اشتباه است.

ترفند‌هایی برای اینکه ناخن هایتان به راحتی بلند شوند! / چطور ناخن هایمان را بلند کنیم؟! +ترفند‌های طلایی

چگونه ناخن هایمان را بلند کنیم

برای داشتن دست‌های زیبا و ناخن‌های خوش فرم رعایت نکاتی ساده که در زیر به آن‌ها اشاره شده است که در صورت رعایت در این امر به شما کمک خواهد کرد.

مراقبت از ناخن برای رشد سریع

تمرین کردن برای نگه داری از ناخن: نگه داری کردن از ناخن‌ها یکی از کار‌هایی است که شما باید آن را خوب یاد بگیرید؛ برای مثال اجازه ندهید گوشه‌های ناخن شما تیز شوند یا به صورت نامنظم رشد کنند.

ناخن‌های خود را با استفاده از سوهان ناخن شکل دهید.

جلوگیری از برخورد ناخن شما با محصولات زننده

اگر برای مدت طولانی ناخن شما با مواد شیمیایی در تماس باشد، باعث می‌شود که آن ضعیف شود؛ برای مثال هنگام شستشوی ظرف از  دستکش استفاده کنید تا مواد شوینده با ناخن شما تماس پیدا نکنند.

درمان ناخن خود

برخی مواقع پیش می‌آید که روی ناخن لکه‌هایی وجود دارد که شما بهتر است راه درمان آن را پیدا کنید و هرچه سریعتر آن‌ها را برطرف کنید تا ناخن ضعیف و شکننده نشود.

توقف جویدن ناخن

اگر شما اینکار را متوقف نکنید، هیچ امیدی برای بلند شدن ناخن شما وجود ندارد؛  اگر می خواهید که ناخنی زیبا و بلند داشته باشید، پس هر چه سریعتر این عادت را ترک کنید.


بیشتر بخوانید: راهکار‌های ترک ناخن جویدن 


در داروخانه‌ها محصولاتی برای جلوگیری از این کار دارند که می‌توانید، یکی از آن‌ها را تهیه کرده و استفاده کنید.

ترفند‌هایی برای اینکه ناخن هایتان به راحتی بلند شوند! / چطور ناخن هایمان را بلند کنیم؟! +ترفند‌های طلایی

چگونه رشد ناخن خود را سریعتر کنیم؟!

تغییر شیوه زندگی خود

تقویت گردش خود در بدن

هنگامی که بدن شما گردش خون ایده آل داشته باشد، باعث می‌شود که ناخن شما نیز زودتر رشد کند.

بهترین کار برای افزایش گردش خون افزایش تحرک است؛ شما می‌توانید به یک باشگاه بروید و در آنجا تمرین کنید یا بسکتبال بازی کنید.

شما باید کاری کنید که حرکت دستان شما زیاد باشند و فعالیت هایی نظیر  باغبانی ، تنیس بازی ، دمبل سبک و هرکار فعالیتی دیگر مشابه آن در این مورد موثراست. 

رفتن به مناطقی با آب و هوای گرم

مردمی که  در مناطق با زمستان ملایم و تابستان گرم زندگی می کنند؛رشد ناخن سریعتری دارند؛  اما اگر امکان جابجایی ندارید پس به نکته زیر دقت کنید:

در زمستان هنگامی که بیرون می‌روید از دستکش استفاده کنید و دستان خود را گرم نگه دارید.

تغذیه در رشد کردن سریع ناخن

استفاده از پروتئین

ناخن‌ها با کمک پروتئین رشد می‌کنند پس پروتئین را در دستور غذایی خود قرار دهید و متناسب با بدن خود، پروتئین آن را تامین کنید؛ تخم مرغ، ماهی، مرغ، گوشت گاو، اسفناج و سبزیجات سرشار از پروتئین است.

تامین ویتامین‌های مورد نیاز بدن

علاوه بر پروتئین، ویتامین‌ها نیز برای رشد ناخن بسیار موثر هستند که  ویتامین‌های D, C و A از مهمترین آن‌ها ویتامین ها محسوب می شوند.


ببینید: رکورد دار ناخن بلند 


در داروخانه‌ها قرص‌های مولتی ویتامین وجود دارد که می‌توانید برای تامین ویتامین بدن، از آن‌ها استفاده کنید.

مراقب رژیم خود باشید

رژیمی که شما در آن می‌خواهید لاغر شوید، باعث می‌شود که ناخن شما دیر بلند شود؛ اگر در رژیم بودید و می‌بینید که ناخن شما دیر رشد می‌کند، این بدان معناست که کالری کمی به بدن شما می‌رسد و باید آن را افزایش دهید؛ تا می‌توانید از موادی که دارای انرژی غذایی کمی هستند مصرف نکنید.

ترفند‌هایی برای اینکه ناخن هایتان به راحتی بلند شوند! / چطور ناخن هایمان را بلند کنیم؟! +ترفند‌های طلایی

دارو‌های سنتی و خانگی برای ناخن‌ها

در اینجا برخی از روش‌های طب سنتی و قابل انجام  برای داشتن ناخن های سالم را شذح می دهیم.

روغن نباتی

ساده‌ترین و باور نکردنی‌ترین روش برای داشتن ناخن‌های زیبا استفاده از روغن نباتی است!


بیشتر بدانید: ۱۹ نکته جالب درباره «ناخن‌ها» که نمی‌دانستید 


بله اشتباه نکنید روغن نباتی معمولی که در  هر خانه وجود دارد، چند روز به ناخن هایتان بمالید تا نتایج معجزه آسای آن را مشاهده کنید.

روغن زیتون و آب لیمو

مخلوط حاصل از دو قاشق روغن زیتون و دوقاشق آب لیمو تازه به اندازه مساوی را درون یک کاسه به خوبی هم بزنید و به آرامی ناخن هارا هرکدوم پنج مرتبه و هر مرتبه دوبار با این مخلوط به خوبی ماساژ دهید تا ناخن‌های قوی و بلندی داشته باشید.

مرطوب کننده خانگی

یک مرطوب کننده با استفاده از یک قاشق چای خوری لیمو، یک قاشق چای خوری ید و مقداری سیر خرد و له شده تهیه کنید و پس از خوب مخلوط کردن این مرطوب کننده قوی رو بر روی ناخن هاتون برای ساعتی قرار بدین.

روغن دانه کتان

روغن دانه کتان یکی از بهترین مرطوب کننده طبیعی برای محافظت از سلامت ناخن‌های شماست، استفاده از ماساژ ۱۰ دقیقه‌ای از این روغن بر روی ناخن و پوست اطراف اون بسیار فوق العاده موثر خواهد بود.


بیشتر بخوانید: برای جلوگیری از شکسته شدن ناخن‌ها چه کنیم؟ 


غذا‌هایی که ناخن‌ها را قوی‌تر می‌کنند.

توت فرنگی

از آنجایی که توت فرنگی حاوی مقدار زیادی بیوتین است، حتما باید آنرا در برنامه‌ی غذایی خود داشته باشید. بعلاوه، این میوه دارای آنتی اکسیدان است که به حفظ سلامت شما کمک زیادی می‌کند.

تخم مرغ

تخم مرغ نیز منبع خوبی برای بیوتین و همچنین پروتئین است. ناخن‌ها از کراتین ساخته شده اند، یعنی همان پروتئینی که فولیکل‌های مو از آن بوجود می‌آیند.

مصرف مقدار زیادی پروتئین، درست مانند کاری که با مو می‌کند، پایه‌ی ناخن را نیز قوی‌تر خواهد کرد. پس، افزودن مقدار مناسبی گوشت به برنامه‌ی غذایی تان هم می‌تواند به روند رشد و تقویت ناخن هایتان کمک کند.

ترفند‌هایی برای اینکه ناخن هایتان به راحتی بلند شوند! / چطور ناخن هایمان را بلند کنیم؟! +ترفند‌های طلایی

کلم بروکلی

غذا‌هایی که حاوی سیستئین (آمینو اسیدی که کراتین می‌سازد) هستند هم باید در لیست خرید شما باشد. کلم بروکلی نه تنها حاوی سیستئین  بلکه حاوی مقدار قابل توجهی آهن هم است و  کمبود این عنصر باعث انحنای ناخن هایتان به درون می شود.

برداشتن اکستنشن ناخن

اگر ناخن هایتان را اکستنشن کرده اید، یا اگر کاشت ژله‌ای داشته اید، هیچ وقت نباید خودتان برای در آوردن یا پاک کردنش تلاش کنید؛ اگر این کار را به درستی انجام ندهید، ناخن هایتان یا می‌شکنند یا شکننده می‌شوند یا در بهترین حالت زبر و زمخت خواهند شد.

جویدن ناخن‌ها

اگر ناخن هایتان را بجوید، باید آرزوی داشتن ناخن‌هایی بلند و قوی را ببوسید و کنار بگذارید! همچنین این کار بهداشتی هم نیست. همیشه ناخن‌های شما نسبت به انگشتانتان دو برابر میکروب دارند! برای اینکه این عادت از سرتان بیفتد، همیشه لاک بزنید؛ در اینصورت شاید دیگر دلتان نیاید که مانیکور زیبایتان را خراب کنید.

سیگار کشیدن

چون سیگار کشیدن روی ظاهر ناخن شما هم تاثیر می‌گذارد، پس به ناچار باید آنرا در فهرستمان وارد می‌کردیم.


ببینید: بزرگ‌ترین ناخن دنیا برای یک مرد


از آنجایی که سیگار کشیدن چرخش خون در بدن را کاهش می‌دهد، نتیجتا مقدار بیوتینی که وارد جریان خون می‌شود محدود می‌شود، بدین معنی که ناخن‌های شما مواد مغذی مورد نیازشان برای سالم ماندن را دریافت نمی‌کنند به علاوه سیگار کشیدن می‌تواند ناخن‌ها و حتی انگشتانتان را زرد کند!

کمبود روی

شاید تعجب کنید، اما نقاط سفید رنگ روی ناخن‌ها کمبود کلسیم را نشان نمی‌دهند!

در واقع در برنامه‌ی غذایی شما کمبود روی (زینک) وجود دارد دقیقا همانند آهن و بیوتین، زینک هم برای تشکیل کراتین ضروری است. انواع آجیل و دانه‌ها مانند بادام، بادام زمینی، و تخمه‌ی آفتابگردان، منابعی سرشار از روی هستند. پس در مصرف آن‌ها تعلل نکنید.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۸
در انتظار بررسی: ۰
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۶
من ناخنام زود بلند میشه سفتم هستن فقط چون خشکه زود میشکنه.....درضمن پوسته پوسته میشه یعنی مثل ورق از روش برداشته میشه
باران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۰
من هنوز امتحان نکردم
☺☺
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
ناخن من چرا بزرگ میشه زود میشکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۳
سلام منم ناخونام کوتاهن و هر کاری که گفتن کردم باید چی کار کنم
کیمیارضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
خیلی به نظر من خوب بودن و من هم از یکی از این روش ها استفاده کردم و نتیجه داد.عالی بود و من هم از شما ممنونم.
شایسته
|
Afghanistan
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
من نمیفهمم که این عادت را چگونه از سرم بندازم ، و همیشه میخواهم که ناخن های بلند و زیبا داشته باشم اگر کدام راهی ساده است میشود که رهنمایی کنید ؟
نازنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
سلام من چی کنم ناخنم بلند بشه
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۵
من نمیدانم چطوری زود ناخون هایم رشد کنند
نفس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
من ناخنم ی ماه میزارم شاید ی سانت بلند بشه خیلی دیر بلند میشه ناخنم چیکار کنم
Zahra
|
United States
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
ابلیمو عالیه واسع ناخن روزی دوبار ده دقیقه اینا بزارید
هانیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۳
ناخن رشد خیلی کمی دار چیکار کنم که رشد کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
من خیلی دوس دارم ناخونام بلندو مرتب شه اما نمیشه همیشه ناخونام تو دهنمه و میخورم همیشه به دیگران هسودیم میشه روش بدین لطفا
پاسخ ها
نفس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۳
ی چی هست تو داروخانه خیلی تلخه بگو واسه ترک جویدن ناخن میخوام بهت میده من خواهرمم اینجوری بود گرفتیم دیگه نمیخوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۱
من رشد مو هام کم است و خیلی می ریزند چه کار کنم
مهشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
من چیکار کنم ۲ماه دیگه عروسیمه ناخنم ندارم تورا خدا راهکار بدید
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
سلام من چهل روز دیگه عروسیمه از کاشت ناخن اصلا خوشم نمیاد لطفا ی راهکار بدین ک سریع تر ناخنام رشد کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۹
من ناخونام هم زود میشکنه هم بلند نمیشه چیکار کنم
royan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۰
سلام من ناخن هام بلندن و خیلی زیبا الان یکی از ناخن هام نصفه شکسته راهی نیست که دوباره بتونم جوش بدم بهش یا نزارم کامل بشکند اخه دلم نمیاد
Raha
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
لطفا بگین چیکار کنم ناخنام زودتر بلند بشه؟
Raha
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
سلام برای استحکام و نشکستن ناخنام چیکار کنم؟
لطفا راهنمایی کنید
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
کسی هس ناخناش بلند باشه؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
من اصلاناخونام بلندنمیشه چیکارکنم موهام خوبه ولی ناخونام بلندنمیشه..
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۱
من ناخن هامو هر روز و هرشب آبلیمو میزنم ۳۰دقیقه میزارم بمونه بعد با آب گرم میشورم.ولی فقط کمی بلند میشه ..
لطفا یه راهکار با روغن ها بگید البته به غیر از روغن زیتون..
ناخن هام سفت و خیلی جون داره فقط دیر بلند میشه
M
|
France
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
برای موها از تخم مرغ و عسل و برای ناخن آبلیمو و سیر هم ناخن رو بلند میکنه هم دیگه نمیشکنه ناخن عالیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
عالی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۷
آخه چقدر بمونه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
عالی خیای خوبه
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
بد
نازی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
وقت روغن نباتی رو امتحان کنین توصیه میکنم محشر بود
sarina
|
Germany
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۳
سلام من ۱۳ سالم از بچگی ناخن میخوردم الان هر کاری کردم تا ناخنام بلند شه نمیشه رفتم ناخن کاشتم ولی خوب نبود حالا الان میخوام ناخنامو بلند کنم خواهش میکنم بگید چیکار کنم لطفا
پاسخ ها
ماندانا
| France |
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۳۰
منم از بچگی ناخن می خوردم محلول سیر و آبلیمو رو امتحان کردم بدون نمک ید دار خیلی عالی بود توی یک هفته 1 سانتی متر بلند شد
MAHROO
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۱
منم همسن تو عم ناخن منم دیر دیر بلند می شه و میخورم هرکار میکنم نشده ... ولی اگه اراده داشته باشی میشه :)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
منم اينطوري هستم اين خيلي چيز بدي
آنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۲
برای ناخن خوردن و دوباره بلند بلند شدن ناخن آبلیمو خوب اسا
Fateme
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۱۱
من چه جوری میتونم رشد ناخن هام رو با روغن بابونه سریع تر کنم؟
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۹
سلام من ناخنم رشدش خیلی خوب بوداماالان خوب هست ولی نه زیادمن بایدچه کاری انجام بدم
lily
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
من عادت ناخن خوردن مداوم دارم لطفا راه ترک کردن ش رو بگید لطفا وگر نه رشدشون هم موهام هم ناخن هام عالیه
کبریا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
سلام دوستان کلا ما دونوع ناخون داریم بعضی یا ک خیلی زود ناخونشون بلند میشه چون ناخون صدفی دارن
پرنیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
ناخن های من هم اصلا رشد نمی کرد ولی ناخن هایتان را کمی توی آبلیمو بگذارید و تا نیم ساعت صبر کنید
هم ناخن هایتان را سفت میکند و رشد ناخن ها را بیشتر
سودا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
من به جودن ناخن عادت کردم و این چیزه مرا نابود میکند ولی تسمیم دارم کمی از ناخن بدرد نخورم بگیرم بعد سهان کنم و انتظار بکشم تا بلد شه
رومینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
من ناخن هایم زود میشکنه لطفا به من یه راهکار بدین‌
M
|
Germany
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۱
خوب بود ناخن هام بلند شدن ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
عالیه
آریانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
من ناخونام اصلا بلند نمی شوند
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۵
من هم ناخن هام خوبن ولی وقتی که میرم استخر یا حتی دستام رو میشورم ناخن هام خیلی شل میشن حتی اگر بهشونم دست بزنم خم میشن
وو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴
من نوجون ام اصلا ناخن هام بلند نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۳
باسلام من اصلا ناخن هایم ازبچه گی بلند نمیشن اگرمیشه راهنماییم کنید منمون میشم
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
سلام من ناخنم بلندنمیشه باید چه غذایی بخورم وقتیم بلند میشه زود میشکنه آرزوی بلندی ناخن دارم
پاسخ ها
پرستش
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
منم ایندجوریم لطفا جواب بدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
من نا خونام زود زود بلند میشه
اسرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
سلام من نه ناخنم بلند میشه نه مو هام چکار باید کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۰۲
سلام من ناخنم دير بلند ميشه و زود ميشكنه بايد چيكاركنم؟؟
پاسخ ها
ناهید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
منهم همین جور
یکتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
عالی بود
انیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
عای بود روغن نباتی و مرطوب کننده رو امتحان کنین دوستان واقعا محشره
پاسخ ها
maryam
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
ناخن هاتون جقدر بلندن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۱
سلام من ناخونام خوبن
زهرا
|
Switzerland
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۰
من از بچگی خوردم الان که 14 سالمه ی ساله نخوردم هنوزمم که هنوزه رشد نمکنهه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۶
ناخن های من وقتی بلند میشه باز میشه چیکار کنم خوب بشه
پاسخ ها
paniz
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۴
خب این ک مسئله ی خاصی نیست با سوهان درسشون کن
نازنین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
عالی بود حرف نداره
Mahtab
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۲
من ناخونام زود بلند نمیشن هر کاری کردم نشد اخ چرا ؟؟؟؟؟
پاسخ ها
a.y
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۷
منم همین طور لطفا راه حل بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۲/۳۱
عالي بود مرسي
پاسخ ها
رها
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
خیلی هم بد بود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
خیلی خوب بود
آنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۴
من ناخن و موهام چند ساله رشد نداره خیلیییی اذیتم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
برای موهات از روغن نارگیل و ناخن هایت روغن زیتون
خ
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
یه کوچولو از این ویتامین ها ی تو داروخونه هم استفاده کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۶
من موهام بلند ولی رشد نمی کنن ومطمئنم اکه کوتاه کنم بلند نمیشه چون ناخونام بلند بود شکست بعد کوتاش کردم ولی دیگه یلند نشد
ستایش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۷
به نظر من این راه کار ها فوق العاده ست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۶
من ناخن هام بلند میشن اما زودم میشکنن چی کار باید کنم
معصومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
شاید درست شه دوستانم همشون ناخوناشون بلنده ولی مال من میشکنه
معصومه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
شاید درست شه دوستانم همشون ناخوناشون بلنده ولی مال من میشکنه
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۶
بسیار خوب 20
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۴
واقعا مثل شما پیدا نمیده
رها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۷
من 1 ساله نه ناخن هام بلند میشه نه موهام باید چکار کنم
پاسخ ها
زهرا
| United States |
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
من برا این مشکلم مدتیه یه کپسول با برندdm رو مصرف می کنم. روزی 1 عدد. ترکیباتش: بیوتین، زینک و یه چیز دیگه که بلد نیستم تلفظش رو که تاثیرش رو کاملا می بینم. امیدوارم برا شما هم خوب باشه.
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر