کد خبر: ۶۵۹۴۴۰۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۴
صدراعظم نوری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

عضو شورای شهر تهران از لزوم احیای خیابان لاله‌زار به عنوان خیابان فرهنگی و هنری شهر تهران خبر داد.

لزوم احیای خیابان لاله‌زار/ تبدیل دیوار بتنی‌ بی‌روح به یک تابلوی زیبای نقاشیزهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص بازدید از پروژه‌های خاتمه یافته سازمان زیباسازی شهرداری تهران، اظهار کرد: امروز (چهارشنبه) از نحوه پیشرفت پروژه‌هایی که در سال جاری آغاز شدند و یا در برنامه سازمان زیباسازی بودند، بازدید شد.

وی با اشاره به اقدامات خوب سازمان زیباسازی شهرداری تهران در جهت تقویت و تحکیم فرهنگ شهر تهران، گفت: بازدید از پروژه بازسازی سردرب‌ باغ ملی صورت گرفت؛ سردرب‌ باغ ملی واقع در خیابان امام خمینی(ره) یکی از نشانه‌ها و ورودی‌های شهر تهران است که می‌تواند توریسم و گردشگر جذب کند.

صدراعظم نوری با اشاره به بازدید از میدان مشق تهران، گفت: در جنوب تهران در محدوده مترو خزانه، با مشارکت مردم بر روی حدود یک کیلومتر دیوار بتنی‌، نقاشی شده است؛ در این نقاشی‌ها از نظرات مردم و افراد محل استفاده شده است؛ درواقع‌ دیوار بتنی‌ بی‌روح تبدیل به یک تابلوی زیبای نقاشی شده است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه خانه اتحادیه از خانه‌های تاریخی با قدمت بالا است، گفت: از پروژه خانه تاریخی اتحادیه که به عنوان موزه مشاهیر است، بازدید به عمل آمد.

وی با اشاره به بازدید از خانه تئاتری که در خیابان لاله‌زار بود، گفت: در زمانی که خیابان لاله‌زار، خیابان فرهنگی و هنری شهر تهران محسوب می‌شد، بسیاری از فعالیت‌ها در آن خیابان برقرار بود. همچنین سینماها و تئاترها‌ در محل‌های مختلف فعالیت می‌کردند.

صدراعظم نوری با اشاره به اینکه گراند‌ هتل روزی یکی از زیباترین هتل‌ها و محل‌های پاتوق برای بسیاری از اشخاص سیاسی و فرهنگی بود، گفت: امروزه این محل به یکی از مخروبه‌ها تبدیل شده است و فعالیت‌هایی در آن رخ می‌دهد که هیچ تناسبی با کارکرد اولیه‌اش ندارد؛ احیاء و بازسازی این هتل از برنامه‌های سازمان زیباسازی شهرداری تهران است که امیدوارم با تأمین اعتبار لازم و مشارکت بخش خصوصی به نتیجه برسد.

عضو شورای شهر تهران در پایان با تأکید بر اینکه خیابان لاله‌زار بخشی از تاریخ شهر تهران محسوب می‌شود، گفت: احیای این خیابان بسیار حائز اهمیت و مؤثر است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر