کد خبر: ۶۵۹۴۴۵۱
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر تسریع در رسیدگی به پرونده‌های موقوفات گفت: برای جلوگیری از اطاله دادرسی و در نهایت حفظ و احیاء موقوفات ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اوقاف در استان مورد توجه است.

تسریع در رسیدگی به پرونده‌های موقوفاتبه گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، علی جمادی در نشست با مسئولان اداره کل اوقاف وامور خیریه استان بوشه با اشاره به اهمیت وقف و موقوفات اظهار داشت: وقف از حسنات موکد دینی و در زمره اعمال صالح باقیه است و از نظر اخلاقی، بارزترین تجلی روحیه تعاون اجتماعی است.

وی با تاکید بر رسیدگی به پرونده‌های موقوفی در راستای احیا فرهنگ وقف افزود: دستگاه قضایی برای خدمت رسانی در زمینه‌های مختلف از قبیل: دعاوی مراجع به وقف، رسیدگی به پرونده‌های دعاوی در محاکم قضایی همکاری لازم ارائه می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر، احقاق حقوق وقف براساس قوانین و مقررات، ارجاع پرونده‌های راجع به وقف به شعبه خاص را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برای تسریع در رسیدگی به پرونده‌های موقوفات و جلوگیری از اطاله دادرسی و در نهایت حفظ و احیاء موقوفات ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اوقاف در استان مورد توجه است.

جمادی از حساسیت ویژه دستگاه قضا نسبت به موقوفات خبر داد و اظهار داشت: در روند تعیین تکلیف پرونده‌های حقوقی موقوفات تسریع می‌شود و اجازه ضایع شدن حقوق مربوط به بیت المال به احدی داده نمی‌شود.

وی از برخورد قاطع با زمین‌خواران خبرداد و افزود: برای برخورد با متخلفان و تعرض به بیت‌المال با احدی تعارف نداریم همانگونه که تاکنون با زمین خواران و متعرضان به بیت المال برخورد قاطع شده است.

جمادی خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی بر اساس قانون در واگذاری املاک موقوفه اعم از تجاری و ... دقت لازم و رعایت مصلحت موقوفه را مورد تأکید قرار داده و بدون شک اگر این مهم به طور دقیق و جدی مد نظر قرار نگیرد به نیت و هدف واقف به معنای واقعی عمل نمی‌شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تقویت هر چه بیشتر اداره حقوقی ادارات به‌خصوص اداره کل اوقاف را به منظور دفاع از حقوق حقه موقوفات خواستار شد و تصریح کرد: وظیفه ذاتی دستگاه قضایی حفظ حقوق عامه و احقاق حق و اجرای عدالت است و دستگاه قضایی استان با متجاوزان و افرادی که قصد تعرض یا تجاوز به موقوفات را دارند برخورد جدی قانونی می‌کند.

انتهای پیام/م

شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های اوقاف در استان بوشهر ایجاد می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر