کد خبر: ۶۵۹۴۴۸۴
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۳

امام جمعه بوشهر با تاکید بر حل مشکلات آب شهر‌ها و روستای دشتستان گفت: طرح‌های تدوین شده در این راستا جهادی و انقلابی اجرایی و تکمیل شود.

مشکل تامین آب آشامیدنی دشتستان باید جهادی برطرف شودبه گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به بروز پدیده خشکسالی و کاهش بارش باران گفت: کمبود آب در استان بوشهر یک مشکل تاریخی است و باید بر اساس سند برنامه چشم‌انداز این بحران تاریخی در کوتاه‌ترین زمان برطرف شود.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر اجرایی شدن مفاد سند چشم‌انداز آب استان بوشهر گفت: هر چند سند چشم‌انداز تامین آب استان بوشهر تدوین شده، ولی تاکنون عملیاتی نشده که لازم است طرح‌های تدوین شده اجرایی شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر حل مشکلات آب مردم دشتستان در برنامه کوتاه مدت افزود: ماه‌های تیر و مرداد اوج گرما در استان بوشهر است که در این ماه‌ها نیاز به آب نسبت به ماه‌های دیگر افزایش می‌یابد که در این راستا باید در تامین آب شهر‌ها و روستا‌های دشتستان تلاش شود.

نماینده، ولی فقیه در استان بوشهر تدوین برنامه کوتاه، میان و بلند مدت برای حل مشکل آب را یک ضرورت دانست و افزود: حفاری چاه، توزیع عادلانه آب، نوسازی شبکه آبرسانی و آبرسانی با تانکر در مناطق بحرانی باید در اولویت قرار بگیرد.

امام جمعه بوشهر، تامین آب را یکی از خواسته‌ها و مطالبات به حق مردم دانست و تاکید کرد: مسئولان باید با تلاش و کار جهادی و انقلابی در حل مشکلات مردم به ویژه آبرسانی به دشتستان برنامه‌ریزی کنند.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان دشتستان نیز از افزایش ورودی آب به شبکه آبرسانی برازجان خبرداد و بیان کرد: با تلاش‌های انجام شده روزانه ۱۰ هزار مترمکعب به ظرفیت آبرسانی برازجان افزوده شده است.

علی بردستانی با بیان اینکه توزیع آب در شبکه آبرسانی برازجان به ۲۲ هزار مترمکعب افزایش یافته است افزود: ظرفیت انتقال آب به شبکه آبرسانی برازجان از ۱۶ هزار متر مکعب اکنون به ۲۲ هزار متر مکعب رسیده که تا پایان هفته افزایش می‌یابد.

وی، توزیع آب در شهر برازجان سه روز در میان دانست و گفت: تلاش می‌شود با افزایش منابع آبی برازجان، توزیع آب در نوبت بندی یک روز در میان شود که تحقق این مهم نیاز است ظرفیت آب روزانه به ۲۵ هزار متر مکعب افزایش یابد.

مدیر آب و فاضلاب شهرستان دشتستان از حفر چاه‌های آب برای افزایش ظرفیت آب برازجان خبرداد و خاطر نشان کرد: حفر ۱۰ حلقه چاه آب در برازجان عملیاتی شده که تکمیل آن ظرفیت آب این شهر ۹ هزار متر مکعب افزایش می‌دهد.

بردستانی از خارج شدن وضعیت بحرانی آب برازجان خبرداد و افزود: برای اینکه شرایط عادی آبرسانی در برازجان ایجاد شود، باید روزانه ۳۲ هزار مترمکعب آب به شبکه آبرسانی منتقل شود.

انتهای پیام/م

حل مشکلات آب شهرها و روستای دشتستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر