کد خبر: ۶۵۹۴۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۲
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در کرمان:

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: امروز سیاست ما باید ورود ارز به کشور باشد.

سیاست امروز ورود ارز به کشور باشدبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس امروز در آئین تجلیل و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان با بیان اینکه کاهش ارزش پول ملی در برخی کشورها سیاست خود دولت‌هاست که پیامد این مسئله افزایش میزان صادرات و کاهش میزان واردات است اما در کشور ما یک شوک ارزی است بیان کرد: مهم‌ترین پیامد کاهش ارزش پول ملی آثار تورمی و فشار به دهک‌های کم درآمد جامعه است.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه شرایط امروز نتیجه عملکرد ضعیف تیم اقتصادی کشور و مدیریت بانک مرکزی است بیان کرد: امروز سیاست ما باید ورود ارز به کشور باشد.

وی با بیان اینکه این موضوع باید در حوزه گردشگری اثرات خود را نشان دهد گفت: تغییر نرخ ارز هزینه‌های سفر گردشگران خارجی به کشور را نصف کرده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط ارزی امروز افزود: باید سازمان میراث فرهنگی در اولویت اصلی کشور قرار گیرد و میراث فرهنگی باید برای جذب گردشگر به میزان دوبرابر ظرفیت اقدام کند.

وی با بیان اینکه باید سیاست های دولت در این زمینه معقول باشد بیان کرد: در شرایط امروز بهترین فرصت برای ایجاد تحول اساسی در کسب درآمدهای ارزی برای کشور است و ترویج خروج ارز از کشور به صلاح کشور نیست.

پورابراهیمی با اشاره به حضور بخش خصوصی در استان کرمان اظهارداشت: کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی نقش مهمی در این حوزه در استان داشته است.

وی با بیان اینکه برخلاف بعضی‌ها که معتقدند میراث فرهنگی و گردشگری در رتبه پایین‌تری نسبت به سایر حوزه‌ها قرار دارند افزود: میراث فرهنگی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقتصاد گردشگری می‌تواند آثار مثبتی در اقتصاد استان و کشور ایجاد کند گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می‌تواند به عنوان یکی از جایگاه‌های مهم و برتر اثرات خود را در اقتصاد کشور به ویژه در شرایط اقتصادی امروز بگذارد.

انتهای پیام/ب

صحبت های  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر