کد خبر: ۶۵۹۴۷۳۳
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲

رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: شکل‌گیری زنجیره تولید، معضلات کشاورزی را برطرف می‌کند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ محمدمهدی قاسمی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس در نشست روسای تعاونی_روستایی، مدیران عامل و نمایندگان صنفی اتحادیه تعاونی_روستایی شهرستان‌های این استان، اظهار کرد: راه نجات از رکود فعلی در بخش کشاورزی شکل گیری زنجیره تولید است و در زنجیره تولید همه حلقه‌ها پیش، حین و پس از تولید در نظر گرفته شود.

وی افزود: امروزه تمام هدف وزارت جهاد کشاورزی ایجاد زنجیره‌های تولیدی در محصولات، بخش‌ها و مناطق مختلف است و تعاونی‌ها می‌توانند نقش پررنگی در ایجاد این زنجیره داشته و در اولین گام زنجیره‌های تولیدی به صادرات در برنامه خود قرار دهند.

قاسمی با اشاره به سهم کم تشکلات تعاونی_روستایی در سطح استان، ادامه داد: بایستی با مطالبه گری و نقش آفرینی در عرصه بازار در پی افزایش سرمایه اندک خود باشید.

وی اظهار داشت: با تمام توان در خدمت همه همکاران در واحد تعاونی‌های روستایی و تشکل‌ها در هر زمینه‌ای هستیم، از آن‌ها را به همفکری در به‌کارگیری علم و دانش در جهت ارتقای بخش کشاورزی دعوت می‌کنیم.

قاسمی گفت: در بخش کشاورزی با پول‌های اندک و فکر‌های نه‌چندان بزرگ می‌توان کار‌های بزرگی انجام داد.

به گفته وی، فارس علی‌رغم ظرفیت‌های تولیدی بالا، رتبه سه در صنایع تبدیلی_تکمیلی دارد، که با توجه به اهمیت این بخش در زنجیره تولید، بایستی صنایع تبدیلی- تکمیلی کوچک در کنار باغات و مزارع توسعه یابد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت:د ر. جهت مقابله با معضل خشک‌سالی‌های پیاپی توسعه گلخانه‌ها، ایجاد سایبان در باغ‌ها باهدف اصلی جلوگیری از تبخیر و تعرق، تغییر الگوی کشت بهاره به پاییزه ازجمله چغندرقند، توسعه کاشت محصولات کم آب‌برو توسعه آبیاری نوین در دستور کار قرارگرفته و بخشی از ترویج توسط شبکه تعاون روستایی باید صورت پذیرد.

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس هم گفت: شرایط شبکه تعاون روستایی فارس باوجود مشکلات اقتصادی کشور قابل‌قبول است، اما باید به دنبال راه‌های نوین کسب درآمد باشیم، چراکه درآمد گندم برای تعاون روستایی‌های کافی نیست.

احد بهجت حقیقی افزود: امروز باوجود شرایط اقتصادی در وضعیت اضطرار هستیم و باید با تلاش مضاعف، اتحاد و همدلی در انجام وظایفمان به نحو بهتر و پرتلاش‌تر حاضر باشیم.
انتهای پیام/ر

به دنبال راه‌های نوین کسب درآمد باشیم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر