کد خبر: ۶۵۹۴۸۹۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها:

ورود به شورای عالی استان‌ها رنج مردم مازندران را در نظرم کمرنگ کرد/ آب دریای خزر به دشت سمنان خواهد رفتشریفی اسدی با اشاره به زمان ورود خود به شورای عالی استان‌ها و شنیدن مشکلات سایر استان‌ها، گفت: پس از این رویداد رنج مردم مازندران در نظرم کمرنگ شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شریفی اسدی نماینده استان مازندران در شورای عالی استان‌ها در هفتمین جلسه شورای عالی استان ها که امروز(پنجشنبه) برگزار شد، با بیان اینکه من از سوادکوه آمده‌ام و این شهر، شهر پل‌ها و تونل‌ها است، اظهار کرد: امروز تأمین آب آشامیدنی اولویت اصلی در سوادکوه است.

وی با بیان اینکه این سرزمین از پنجاه سال پیش کارخانجات معادن زغال سنگ داشته، گفت: امروز جوانان این شهر در کنار خیابان‌ها دست فروشی می‌کنند و آواره شهرهای دیگر هستند.

شریفی‌اسدی تصریح کرد: پیشنهاد می‌کنم برای دفاع از حقوق آحاد ملت طرح مصونیت غذایی اعضای شورای عالی استان‌ها در دستور کار مجلس قرار گیرد تا به عنوان سند افتخار نظام در آزادی بیان مورد تصویب قرار گیرد.

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: از زمانی که به شورای عالی استان‌ها آمدم و مشکلات سایر استان‌ها را شنیدم، رنج مردم سوادکوه و مازندران در نظرم کمرنگ شده است.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از 20 میلیون گردشگر از سرزمین من عبور می‌کنند، تصریح کرد: به سبب نبود یک برنامه دقیق ظرفیت‌های گردشگری چون پلنگ دره و پارک جنگلی و پل دوازده چشمه شوراب و دریاچه شورمست همچنان برای هموطنان من ناشناخته مانده است که اگر سریال پایتخت نبود، کسی در ایران نام شیرگاه این شهر زیبای پل‌ها را نمی‌شناخت.

شریفی‌اسدی تصریح کرد: سال‌هاست ذخایر خدادادی مازندران مددکار دولت‌های خام فروش و کم تخصص شده است و اکنون فاجعه زیست محیطی انتقال آب دریای مازندران به دشت سمنان در راه است.

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها با اشاره به کارخانجات نساجی قائم‌شهر که از 80 سال پیش ساخته شدند، گفت: امروز تنها نامی از آن‌ها باقی مانده و با انبوهی از مطالبات حقوق کارکنان و کارگرانش روبرو است، در حالی که کارخانه‌های شماره یک و دو نساجی همچون گوشت قربانی به نهادها و سازمان‌های خاص دولتی و غیردولتی فروخته می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه مازندران به تنهایی می‌تواند در المپیک بدرخشد، تصریح کرد: مازندران می‌تواند بالاتر از صد کشور دنیا قرار بگیرد، زیرا نگاهی به مدال‌های جهانی و المپیک شاهد این ادعاست.

شریفی‌اسدی افزود: باید خون گریست که در پایتخت کشتی جهان یک آکادمی استاندارد بین المللی کشتی وجود ندارد و در خرید کشاورزی و برنج ایران خروارها برنج پاکستانی و هندی وارد می‌شود.

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها با اشاره به برخی از مشکلات موجود در کشور ادامه داد: رانت خواری‌ها، اختلاس‌ها، گرانی، تورم، بیکاری، گورخوابی، رکود، ‌کارتن خوابی، کودکان کار، اعتیاد، طلاق، موسسات مالی، ‌برادران قاچاقچی و فیلترینگ تنها گوشه‌ای از رنج‌هایی است که مردم با آن دست به گریبانند و کاسه صبرشان از این همه شعار و وعده خالی لبریز شده است.

وی با بیان اینکه معترضان به این مشکلات اغتشاشگر نیستند، تصریح کرد: ‌این‌ها خواهران، برادران و فرزندان رجایی‌ها، باکری‌ها، همت‌ها و کلاهدوز‌ها هستند، همان‌هایی که در طول هشت سال دفاع مقدس 200 هزار شهید داده‌اند و در تمامی انتخابات پرشور حاضر گشته‌اند.

شریفی‌‌اسدی با بیان اینکه روزی نسلی در این مملکت چشم باز کرد که مطهری‌ها، طالقانی‌ها و بهشتی‌ها را دید، گفت: این نسل امروز به تنگ آمده، زیرا وقتی چشمان خود را باز می‌کند خاوری‌ها، مرتضوی‌ها و زنجانی‌ها را می‌بیند.

نماینده مردم مازندران در شورای عالی استان‌ها گفت: ما نمایندگان بدون سپاس و هزینه‌های میلیاردهای هستیم و از این حیث باید گفت که شورای عالی استان‌ها فقر دموکراسی کشور است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر