کد خبر: ۶۵۹۴۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در سه ماهه نخست امسال بیش از ۱۳۹ میلیون دلار کالا از سیستان و بلوچستان صادر شد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، نادر میرشکار اظهار داشت: ۴۳۲ هزار و ۵۳۴ تن کالا به ارزش ۱۳۹ میلیون و ۹۶۵ هزار و ۱۰۹ دلار از گمرکات و بازارچه‌های مرزی این استان به خارج از کشور صادر شده است.

وی گفت: صادرات سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال از لحاظ ارزش ۵۷ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: میزان صادارت از گمرکات سیستان و بلوچستان در این مدت ۴۹ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۳۳۲ دلار و از بازارچه‌های مرزی استان ۹۰ میلیون و ۴۵۱ هزار و ۷۷۷ دلار بوده که سهم صادرات از گمرکات ۳۵.۵ درصد و سهم صادرات از بازارچه‌های مرزی ۶۴.۵ درصد گزارش شده است.

میرشکار با بیان اینکه آمار‌ها حاکی از این است که بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان عملکرد صادراتی قابل توجهی را به خود اختصاص داده اند افزود: از دلایل عمده افزایش صادرات می‌توان به دسترسی آسان به بازار‌های کشور‌های همسایه، سهولت فرآیند انجام صادرات و نیز بوروکراسی اداری کمتر در بازارچه‌ها اشاره کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: کل صادرات استان از طریق گمرکات رسمی و بازارچه‌های مرزی به کشور پاکستان در این مدت ۸۳ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۳۲۱ دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰۷ درصد افزایش داشته است.

میرشکار افزود: حدود ۵۹.۵ درصد صادرات سیستان و بلوچستان به پاکستان بوده که مصالح ساختمانی (سیمان)، گوجه فرنگی، هندوانه و گاز عمده کالا‌های صادراتی به این کشور را شامل می‌شود.

وی کل صادرات سیستان و بلوچستان از گمرکات و بازارچه‌های مرزی به کشور افغانستان را در این مدت ۵۵ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۴۲۰ دلار ذکر کرد و افزود: این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۸ درصد افزایش داشته است.

میرشکار بیان کرد: حدود ۳۹ درصد صادرات سیستان و بلوچستان به افغانستان انجام گرفته که عمده کالا‌های صادراتی به این کشور نیز مصالح ساختمانی (سیمان)، گوجه فرنگی، هندوانه و سیب درختی بوده است.

انتهای پیام/گ

صادرات کالا از سیستان وبلوچستان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر