کد خبر: ۶۵۹۵۱۶۵
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۲

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از آغاز مبارزه با آفت مگس زیتون در ۱۰ هکتار از باغات منطقه طارم سفلی شهرستان قزوین خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ؛ یوسف درخشان مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: با توجه به شرایط آب و هوایی، افزایش رطوبت و خنکی هوا پیش بینی می‌شود سطح عملیات مبارزه تا ۳ هزار هکتار افزایش یابد.

درخشان اضافه کرد:لارو مگس  نوعی آفت است که با تغذیه از گوشت میوه باعث ریزش میوه‌ها قبل از برداشت و کاهش کیفیت روغن می‌شود.

به گفته وی، مبارزه با این آفت به دلیل تعدد نسل در ۲ الی ۳ مرحله انجام می‌شود.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان افزود: در طول سال ۱۹ ایستگاه پیش آگاهی با ۱۱ کارشناس بطور مستمر جمعیت این آفت را از طریق نصب تله‌های فرمونی برای تعیین زمان دقیق مبارزه و کاهش خسارت آفت در دوره پنج روزه رصد می‌کنند.

درخشان یاد آور شد: استان قزوین از نظر تولید محصول زیتون در رتبه دوم کشوری قرار دارد و سالانه ۱۸ تا ۲۰ هزار تن از این محصول را تولید می‌کند.

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان ، سطح زیر کشت باغات زیتون استان را ۹هزار و ۱۵۰ هکتار برآورد کرد که از این میزان ۶ هزار و ۱۰۰ هکتار بارور است.

انتهای پیام/

مبارزه با آفت مگس زیتون در ۱۰ هکتار از باغات منطقه طارم سفلی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر