کد خبر: ۶۵۹۵۲۳۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲

رئیس هیئت تنیس استان اصفهان گفت: متاسفانه ایران در ورزش تنیس در سطح آسیا جایگاه مناسبی ندارد ولی ظرفیت‌های بسیار خوبی در این زمینه در کشور ما وجود دارد و می‌توان جایگاه آن را در سطح بین المللی ارتقا داد.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،فرهاد رحیمی  در نشست خبری هیئت تنیس استان اصفهان پیرامون جایگاه استان در ورزش تنیس کشور اظهار داشت: تنیس یکی از ورزش های محبوب دنیا است و استان اصفهان سال های سال برترین استان کشور در این رشته بوده است و امیدواریم بتوانیم با استفاده از سرمایه های موجود جایگاه بهتری در ورزش کشور کسب کنیم.

وی با تأکید بر لزوم تمرکز بر روی کارهای اصلی افزود: هیئت تنیس استان در حال تدوین برنامه راهبردی چهار ساله است تا تمرکز خود را بر روی فعالیت‌های اصلی معطوف کند چراکه کارهای زائد و اضافی منابع از جمله زمان و انرژی را هدر می‌دهد.

رئیس هیئت تنیس استان اصفهان درباره اهمیت ورود بخش خصوصی به عرصه ورزش از جمله تنیس بیان کرد: باشگاه داری دولت ها و نهادهای عمومی سالهاست در کل دنیا منسوخ شده و باید بسترسازی‌های مناسب برای ورود بخش خصوصی به عرصه ورزش از جمله تنیس ایجاد شود. هیئت تنیس استان اصفهان نیز تعاملاتی با نهادهای مختلف و با هدف ایجاد انگیزه و ترغیب برای ورود و سرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش محبوب تنیس انجام داده است.

وی پیرامون آموزش تنیس در اصفهان گفت: خوشبختانه در اصفهان مربیان بسیار خوبی در سطح ملی داریم و منابع خوبی هم در این رشته ورزشی در اصفهان وجود دارد و ما با توجه به این ظرفیت بسیار خوب به دنبال توسعه نیروی انسانی و برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی هستیم.

رحیمی اصفهان را یکی از استان های برتر کشور در رشته تنیس عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر در همه رده های سنی تیم ملی تنیس کشور، اصفهان حداقل یک نماینده دارد و این بیانگر جایگاه بالای استان در ورزش تنیس کشور است ولی با این وجود ظرفیت استان اصفهان بیش از این است و امیدواریم بتوانیم سهم اصفهان را در تیم‌های ملی افزایش دهیم.

وی درباره جایگاه تنیس کشور در سطح بین المللی توضیح داد: متاسفانه ایران در ورزش تنیس در سطح آسیا جایگاه مناسبی ندارد ولی ظرفیت‌های بسیار خوبی در این زمینه در کشور ما وجود دارد و می‌توان جایگاه آن را در سطح بین المللی ارتقا داد اما این کار نیازمند عزم جدی فدراسیون و تلاش مسئولان است.

رئیس هیئت تنیس استان اصفهان در ارتباط با نحوه استعدادیابی در این ورزش بیان کرد: ارتقای سطح ورزش تنیس کشور نیازمند جذب استعدادها است و اگر با برنامه ریزی استعدادیابی مناسب انجام و تمرینات هدفمند اعمال شود خروجی بسیار خوبی خواهیم داشت. در همین راستا هیئت تنیس استان اصفهان رایزنی‌هایی با اداره آموزش و پرورش و هیئت ورزش دانش آموزی انجام داده است تا ورزش تنیس به مدارس راه یابد و استعدادها چشم و تربیت شوند.

وی با بیان اینکه متاسفانه نگرش بعدی درباره ورزش تنیس وجود دارد که آن را ورزش مرفهین می‌دانند، گفت: هر رشته ای علاقه‌مندان خاص خود را دارد و ما نمی‌خواهیم چنین گفتمانی درباره ورزش تنیس وجود داشته باشد اما رویکرد هیئت تنیس استان جذب اسپانسر و توسعه ورزش تنیس در مناطق محروم است.

 

انتهای پیام/م

رئیس هیئت تنیس اصفهان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر