کد خبر: ۶۵۹۵۴۹۸
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۴

مربی بدن ساز تیم‌های فوتبال جوانان و امید استقلال تهران گفت: ارتقای سطح فوتبال کشور در رده‌های سنی مختلف نیازمند توسعه کار آکادمیک است.

ارتقا فوتبال کشور نیازمند توسعه کار آکادمیک استبه گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  امیر مکوندی روز پنج شنبه در دوره دانش افزایی در بخش بدن سازی به مربیان فوتبال استان بوشهر افزود: در شرایطی که انجام کار آکادمیک در فوتبال کشور به ندرت انجام می‌شود، اما تیم‌های فولاد خوزستان و سپاهان از جمله تیم‌های موفق دراین عرصه هستند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه بدن سازی در هر رده‌ای از الزام‌های اجتناب ناپذیر است، اما درزمان حاضر در تیم‌های پایه به این بخش توجه خاصی نمی‌شود.

مکوندی با بیان اینکه زیرسازی بازیکنان از لحاظ تکنیک و تاکتیک به خوبی انجام نمی‌شود گفت: مجموع این عوامل در کنار هم سبب شده نتوانیم به حق واقعی خود در فوتبال دست پیدا کنیم.

وی اظهار داشت: در زمان حاضر شش بازیکن تیم امید استقلال تهران در تیم بزرگسالان هستند که از این تعداد ۲ بازیکن همراه تیم عازم دوره آماده سازی ترکیه شدند و چهار بازیکن نیز برای همراهی تیم امید‌ها در لیگ استان در تهران ماندند.

مکوندی افزود: با توانایی قابل توجه این بازیکنان پیش بینی می‌شود چهار نفر از آنان جذب تیم بزرگسالان استقلال شوند.

مربی بدن ساز سابق تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان ایران گفت: نبود زیرساخت و زمین مناسب در استان تهران
باعث شده تا استعداد‌های فراوانی به پیشرفت لازم نرسند.

سالار امینی افزود: با وجود اهمیت رده سنی پایه، اما به این دوره بهای لازم داده نمی‌شود و مربیان بزرگی نیز در این سطح بکار گرفته نمی‌شوند.

وی گفت: تحت کنترل بودن بازیکنان در رده سنی پایه باعث شده به تازگی تیم‌های ملی در این رده سنی به مراتب درخشان‌تر از تیم‌های بزرگسالان ظاهر شوند.

امینی اضافه کرد: با این وجود در این چند سال کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با مدیریت و نظارت خود بر زندگی بازیکنان توانسته تحول چشمگیری در سطح فوتبال ملی ایجاد کند.

وی بیان کرد: از لحاظ بدن سازی نیز بازیکنان در جام جهانی نشان دادند به خوبی در این حوزه روی آن‌ها کار شده و توانستند همگام با بازیکنان تراز اول دنیا مانند پرتغال و اسپانیا دوندگی داشته باشند.

انتهای پیام/م

ارتقای سطح فوتبال کشور در رده های سنی مختلف نیازمند توسعه کار آکادمیک است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر