کد خبر: ۶۵۹۵۵۰۳
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۲

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهرگفت: بوشهری‌ها پارسال با هدف درمان مستقیم سه میلیون ۵۲۵ هزار و ۹۱۵ بار مراجعه سرپایی به مراکز درمانی تامین اجتماعی این استان داشتند که این آمار در مقایسه با سال ۹۵ پنج درصد رشد داشت.

بوشهری‌ها بیش ازسه میلیون بار به مراکز درمانی مراجعه کردندبه گزارش خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  یلدا دارابی روز پنجشنبه گفت: مراجعان به دندانپزشکی نیز ۱۳۲ هزار و ۸۶۱ نفر بوده که این رقم در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ رشد سه درصدی داشت.

دارابی افزود: در سال گذشته ۳۳.۷۶ درصد مراجعان به پزشکان عمومی، ۵۰.۱۵ درصد به پزشکان متخصص و ۸.۱۷ درصد به دندانپزشکان مراجعه کردند.

وی گفت: شمار بستری شدگان بوشهری در بیمارستان‌های سازمان تامین اجتماعی این استان نیز ۳۰ هزار و ۴۷۳ نفر گزارش شده که در مقابل سال قبل ۲.۸ درصد رشد پیدا کرده است.

دارابی تصریح کرد: شمار مراجعان به پزشکان عمومی نیز یک میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۲۹ نفر و مراجعان به پزشک متخصص نیز ۲۵۲ هزار و ۲۱۳ نفر گزارش شد.

این مقام مسوول اظهارداشت:با رایزنی‌های صورت گرفته درمانگاه تخصصی گناوه شبانه روزی و همچنین درمانگاه دیر نیز دو شیفته می‌شود.

وی گفت: بیمارستان‌های ۱۸۶ تخت خوابی سلمان فارسی، ۴۲ تخت خوابی مهر برازجان و ۳۲ تخت خوابی حضرت نبی اکرم (ص) عسلویه سه بیمارستان تامین اجتماعی در استان بوشهر است.

این مقام درمانی افزود: پلی‌کلینیک‌های تخصصی برازجان، کنگان و مبعث بوشهر (شبانه روزی)، درمانگاه تخصصی گناوه و درمانگاه عمومی شهرستان‌های دیلم، دیر و جم نیز هفت مرکز سرپایی تامین اجتماعی در استان بوشهر است.

دارابی یادآورشد: از این مرکز‌ها سه مرکز استیجاری است که عملیات احداث ساختمان درمانگاه برازجان آغاز شده و احداث درمانگاه دیلم نیز در مرحله تغییر کاربری زمین از اداری به درمانی است.

وی گفت: مرکز درمانی تامین اجتماعی در جم نیز باتوجه به عام المنفعه بودن آن از شهرداری انتظار داریم با نگرفتن عوارض زمینه احداث مرکز ملکی تامین اجتماعی در جم را فراهم کند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر افزود: در صورت عدم اخذ عوارض شهرداری اعتبار پیش بینی شده برای جم صرف ساختمان و تجهیزات شده و از صرف اعتبارات برای مواردی همچون عوارض شهرداری جلوگیری می‌شود.

وی گفت: در این زمینه در خورموج با عدم گرفتن عوارض شهرداری همکاری مطلوبی برای احداث درمانگاه جدید این شهر انجام شد که امیدواریم این رویه در جم نیز تحقق یابد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: با احداث درمانگاه تامین اجتماعی خورموج شمار پلی کلینیک‌های تامین اجتماعی در استان بوشهر به هشت مرکز افزایش می‌یابد.

انتهای پیام/م

مراجعه سرپایی بوشهری‌ها به مراکز درمانی تامین اجتماعی  ۹۵ پنج درصد رشد داشته است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر