کد خبر: ۶۵۹۵۵۴۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز از آتش سوزی در یک مرکز توانبخشی معلولین در اهواز خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز، آتش پاد علی تراب پور، رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: امروز آتش سوزی در مرکز توانبخشی معلولین در یکی از مناطق اهواز اطلاع رسانی شد که ستاد فرماندهی بی درنگ از 2 ایستگاه همجوار تیم های اطفای حریق و امداد و نجات را به محل حادثه اعزام کرد.

وی افزود: آتش نشانان با ورود به محل حادثه، مشاهده کردند در یکی از اتاق ها که کنتورهای و تابلوهای برق مرکز در آن قرار داشته دچار حریق شده و در اثر آن محیط مجتمع مملو از دود شده است.

تراب پور بیان داشت: آتش نشانان همزمان با اجرای عملیات اطفای حریق به محض اینکه متوجه شدند در این مکان 60 مددجو حضور دارند که قریب باتفاق این مددجویان قادر به حرکت و جابجایی نبودند. آتش نشانان سریعا با تشکیل تیم های دو نفره به منظور حفظ جان و سلامت معلولین اقدام به حمل، جابجایی و خروج آنان از اتاق های محل اسکانشان کرده و مددجویان را به مکانی امن در حیاط مجتمع منتقل کردند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: به لطف خدا و تلاش خستگی ناپذیر آتش نشانان حریق در کانون آتش سوزی کنترل و مهار شد و از سرایت آن به سایر نقاط جلوگیری به عمل آمد و این حادثه هیچگونه تلفات جانی و مجروحی در پی نداشت.

وی افزود:  به منظور اطمینان با کمک عوامل اورژانس و تیم پزشکی بهزیستی وضعیت سلامت کلیه معلولین در محل حادثه بررسی و کنترل شد که مورد خاصی گزارش نشده است.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز گفت: پس از پایان عملیات اطفا و نجات با توجه به قطع برق مجتمع و گرمای طاقت فرسای هوا حسب وظیفه انسانی و دینی با تماس های مکرر و رایزنی با مسئولین محترم ستاد بحران، فرمانداری و بهزیستی، مکانی مناسب و موقت در منطقه سپیدار اهواز برای این معلولین تهیه و با 2 دستگاه اتوبوس کولردار شرکت نفت این مددجویان به مکان جدید انتقال یافتند.

تراب پور  در پایان عنوان کرد: علت حادثه ازسوی کارشناسان سازمان آتش نشانی اهواز فشار بار بیش از حد به جعبه برق اعلام شده است.

انتهای پیام/م

نجات 60 مددجوی یک مرکز توانبخشی معلولین اهواز از خطر حریق

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر