کد خبر: ۶۵۹۶۱۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۵۳
ايازى مطرح كرد؛

معاون اجتماعى وزارت بهداشت گفت: امسال كانون هاى سلامت محلات فعال مى شوند.

ساخت ٤٠ بيمارستان با كمك خيران/ امسال كانون هاى سلامت محلات فعال مى شوندبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید محمد هادی ایازی در بازدید از مراکز درمانی سبزوار گفت: در حال حاضر 875 خیریه سلامت، 400 درمانگاه خیریه و 40 بیمارستان خیریه در سطح کشور فعالیت می کنند. همچنین40 بیمارستان خیریه دیگر با همیاری خیران نیکوکار در دست ساخت است که این مراکز درمانی نقش موثری در کاهش هزینه های درمان مردم دارند.

وی ادامه داد: خیرین حوزه سلامت در بخش های توسعه، ساخت بیمارستانهای دولتی و مراکز خیریه، توسعه اورژانس، اتاق عمل، تامین تجهیزات و دارو مشارکت و همیاری دارند و در سال گذشته 15 هزار میلیارد ریال به حوزه سلامت، کمک کردند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به مشارکت موثر و مفید مردم در ایجاد زیرساختهای نظام سلامت، افزود: امسال کانونهای سلامت در سطح محلات فعال می شود که هدف از فعال شدن آنها، افزایش سلامت محلات و خانواده ها، سواد سلامت و ارتقای سبک زندگی است.

 ایازی در پایان اظهار کرد: شورای فرهنگ عمومی و شورای اجتماعی کشور مساله سلامت اجتماعی را مورد توجه قرار داده اند و به زودی فرهنگ سلامت در قالب سند ملی به شورای فرهنگ عمومی شهرستانهای کشور ابلاغ می شود.

انتهاى پيام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر