کد خبر: ۶۵۹۷۰۱۲
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۷

عامل مزاحمت‌های سایبری برای دختر جوان توسط پلیس فتا استان سیستان وبلوچستان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ دوم علی سرحدی رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، گفت:   با دریافت مرجوعه قضائی از سوی خانمی جوان مبنی بر مزاحمت‌های سایبر از سوی فردی ناشناس با ارسال مطالبی با مضامین تهدید، توهین و نشر اکاذیب علیه وی موضوع در دستور کار تیمی از کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با بررسی دقیق اظهارات شاکی پرونده و یک سرق تحقیقات فنی بر روی مستندات دیجیتالی بجامانده متهم را که جوانی ۲۷ ساله است شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی او را به پلیس فتا احضار کردند.

سرهنگ سرحدی تصریح کرد: متهم که خواستگار قبلی شاکی پرونده است در مواجهه با ادله و مستندات پلیسی به بزه انتسابی اعتراف و انگیزه اش را انتقامجوئی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان با اشاره به معرفی متهم به دادسرا خاطر نشان کرد: بر اساس ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه ای، هرکس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

در خور اشاره است، کاربران فضای مجازی بدانند در صورت دریافت پیام‌های تهدیدآمیز یا مشکوک بدون برقراری ارتباط با فرستنده پیام، ضمن مستندسازی از پیام‌های دریافتی، مراتب را به پلیس فتا محل سکونت گزارش کرده و یا از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام/ع

دستگیری مزاحمت‌های سایبری در زاهدان 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر