کد خبر: ۶۵۹۷۰۲۹
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶

وزیر خارجه برزیل از سیاست دولت آمریکا درباره کودکان مهاجر و جدا کردن آن‌ها از والدینشان به شدت انتقاد کرد.

انتقاد شدید برزیل از سیاست مهاجرتی ترامپبه گزارشگروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری شین هوا، آلویسیو نونس، وزیر امور خارجه برزیل، روز جمعه ضمن انتقاد از سیاست سختگیرانه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ضد مهاجران غیرقانونی تاکید کرد اقدام ترامپ در جدا کردن کودکان مهاجر از خانواده‌ها و سرپرستانشان واقعا ظالمانه است.

وزیر امور خارجه برزیل که در فدراسیون صنایع ایالت سائوپائلو سخن می‌گفت، اوایل همین ما به آمریکا سفر کرد تا شخصا از سرنوشت ده‌ها کودک برزیلی مهاجر که دولت آمریکا آن‌ها را از خانواده هایشان جدا کرده است، کسب اطلاع کند. وی افزود متاسفانه دولت آمریکا این کودکان را در مراکزی که به زندان شباهت دارد نگهداری می‌کند و اجازه هیچ گونه تماسی را بین آن‌ها و سرپرستانشان نمی‌دهد.

نونس ادامه داد بر خلاف آنچه مقامات آمریکا می‌گویند روند الحاق مجدد کودکان آواره به خانواده هایشان بسیار کند صورت می‌گیرد و ادامه این سیاست‌ها ظالمانه ضد کودکان مهاجر می‌تواند آثار روانی وخیمی بر آن‌ها باقی گذارد.

دونالد ترامپ مطابق با وعده‌های انتخاباتی خود برای مبارزه جدی با مهاجرت‌های غیرقانونی سیاست سختگیرانه مدارای صفر را بر ضد مهاجران غیرقانونی اتخاذ کرده و به ماموران پلیس و اداره مهاجرت دستور داده است همه افرادی را که به طور غیرقانونی وارد خاک آمریکا می‌شوند، به زندان بیاندازند.

با اجرای این سیاست، ماموران پلیس و اداره مهاجرت آمریکا هزاران کودک آواره را از خانواده هایشان جدا کرده و به مراکز نگهداری کودکان در نقاط مختلف منتقل کرده اند. این اقدام دولت ترامپ اعتراضات گسترده‌ای در داخل و خارج آمریکا به دنبال داشت و سرانجام بیستم ژوئن ترامپ را مجبور کرد به منظور آرام کردن اوضاع حکمی را برای پایان دادن به جدایی کودکان مهاجر از خانواده هایشان امضا کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر