کد خبر: ۶۵۹۹۱۴۲
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: راندمان آبیاری در پروژه آبیاری نوین ۱۰۰۰ هکتاری دشت، ۹۰ درصد ارتقاء یافته است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از  بجنورد؛ عبداله یوسفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: از پروژه روستای دشت در شهرستان گرمه به عنوان یک پروژه شاخص و ملی نام برده شده که از ابتدای سال ۹۴ آغاز و در این پروژه حدود 2 / ۱۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد که ۸۵ درصد آن از صندوق توسعه ملی به عنوان کمک‌های بالاعوض دولتی و ۱۵ درصد آن مشارکت مردمی را به دنبال داشت.

وی افزود: در اجرای این پروژه ۱۰۰۰ هکتار از اراضی روستای دشت تحت پوشش قرار گرفت که منابع آبی آن هم عمدتا از چشمه‌های روستا و بخشی دیگر از آن هم از سد گلمن دره که در حال احداث است پیش بینی شده است به گونه‌ای که با اجرای این طرح راندمان آبیاری از ۴۲ درصد به ۹۰ درصد ارتقاء پیدا می‌کند.

یوسفی گفت: از آن جائی که سیستم آبیاری موضعی و قطره‌ای است، قطعا این کار می تواند در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی موجب رونق اقتصادی تولیدکنندگان و کشاورزان باشد که در این راستا ۳۵۲ خانوار از وضعیت تولید فنی و اقتصادی بهتری برخوردار می‌شوند.

وی اظهار کرد: با اجرای این طرح سطح آبیاری تحت فشار در شهرستان گرمه به ۷۵ درصد می‌رسد که این عدد در سال ۹۷ به ۱۰۰ درصد خواهد رسید، این شهرستان به عنوان اولین شهرستانی است که کل منابع آبی آن تحت پوشش سیستم آبیاری نوین قرار دارد.

انتهای پیام/ط


پروژه روستای دشت در شهرستان گرمه یک پروژه شاخص و ملی است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر