کد خبر: ۶۵۹۹۴۴۶
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹

در حالی که رهبران حکومت وحدت ملی برای دیدار با رئیس جمهور آمریکا و رهبران شماری از کشورهای قدرتمند غربی تلاش کردند اما گفته می‌شود که بسیاری از این درخواست‌ها رد شده است.

خودداری ترامپ و رهبران کشورهای اروپایی از دیدار با سران دولت افغانستان در بروکسلبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، در حالی که رهبران حکومت وحدت ملی برای دیدار با رئیس جمهور آمریکا و رهبران شماری از کشورهای قدرتمند غربی تلاش کردند اما گفته می‌شود که بسیاری از این درخواست‌ها رد شده است.

انتظار می‌رفت که در حاشیه نشست ناتو در بروکسل، رهبران حکومت وحدت ملی با ترامپ رئیس جمهور آمریکا و سایر رهبران کشورهای غربی دیدار و گفت‌وگو کنند.

برخی منابع گزارش دادند که رهبران حکومت وحدت ملی تلاش کردند تا با شماری از رهبران کشورهای قدرتمند غربی دیدار کنند اما درخواست آنها پذیرفته نشد.

این منابع خاطرنشان کردند که دیدار اشرف غنی با «انگلامرکل» صدر اعظم آلمان نیز به طور تصادفی صورت گرفت.

برخی از نمایندگان پارلمان افغانستان نیز در واکنش به کم اهمیتی رهبران حکومت وحدت ملی تصریح کردند که نفاق بین رهبران دولت و نبود دولت مقتدر در کابل باعث شده تا کشورهای غربی به رهبران حکومت وحدت ملی اعتنایی نکنند.

«قدرت‌الله سهاک» نماینده کابل در پارلمان اظهار داشت: هرگز در افغانستان دولتی وجود نداشته است که همه مردم را زیر یک چتر جمع کرده باشد به همین دلیل مقامات غربی به دیده تحقیر نگاه می‌کنند.

«فکوری بهشتی» عضو کمیسیون روابط بین‌الملل پارلمان افغانستان نیز گفت که غربی‌ها به روابط با رهبران حکومت وحدت ملی و تعهدات خودشان در قبال افغانستان بی اعتنا هستند.

به نوشته تسنیم، رهبران کشورهای غربی در حالی از دیدار با اشرف غنی و عبدالله خودداری کردند که موضوع افغانستان در دستور کار نشست سران ناتو در بروکسل قرار داشته است.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر