کد خبر: ۶۵۹۹۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۴

فرسایشی شدن جنگ در یمن موجب درماندگی ارتش و نیرو‌های گارد ملی و مرزی سعودی شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی مرآة الجزیره، فرسایشی شدن جنگ در یمن و درماندگی ارتش و نیرو‌های گارد ملی و مرزی سعودی موجب شده است آن‌ها به سربازگیری از میان افراد کم و سال در مناطق قبایل جنوبی این کشور روی آورند.

حملات سهمگین علیه نیرو‌های ارتش سعودی در مرز‌های یمن همچنان ادامه دارد. حملاتی که عدم وفاداری سربازان به فرماندهانشان را نمایان می‌کند و پس از سه سال تجاوزگری هیچ دستاوردی نداشته است و شاهد صحنه‌های فرار و کشته شدن اعضای گارد ملی هستیم.  

جدی نگرفتن مسئله جان نیرو‌های گارد مرزی توسط مقامات سعودی طی ایام تجاوزگری به یمن نتیجه‌ای نداشته است و این سربازان از وضعیت بدی که دارند و دوری درازمدت از خانواده هایشان و عدم دریافت دستمزد خشمگین و معترض هستند و تعدادی از آن‌ها فرار و برخی نیز خودکشی کرده اند. این مسئله نتیجه سیاست‌های سلمان و ناتوانی از مقاومت در برابر حملات مداوم نیرو‌های یمنی است.

این پایگاه اینترنتی در ادامه به نقل از منبعی افزود: ارتش سعودی و گارد ملی این کشور از چند ماه پیش درحال سربازگیری از میان قبایل جنوبی هستند. این افراد که غالباً کم سن و سال و فاقد تجربه و توان جسمی هستند به جبهه‌ها اعزام می‌شوند. این مسئله بیانگر کمبود نیرو در ارتش و گارد ملی سعودی است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود افزود: ترس مزدوران و افراد منسوب به گارد مرزی موجب ضعف و اختلال در جبهه جنوبی سعودی شده است و بسیاری از مزدوران به سبب تاخیر در پرداخت دستمزدهایشان از جبهه‌ها فرار یا خودزنی می‌کنند یا دست و پایشان را مجروح می‌کنند تا از جبهه فرار کنند.

این منبع افزود: اوضاع معیشتی و فقر این نیرو‌ها موجب عدم ریسک پذیری آن‌ها در زمان درگیری‌ها شده است. این سربازان و خانواده هایشان اکنون برخلاف زمان آغاز تجاوزات به یمن معتقدند که این جنگ بی نتیجه است. حکم اخیر شاه سعودی برای عفو متهمانی که به علت مسائل رفتاری محکوم شده اند نیز ناشی از گزارش‌های اطلاعات نظامی مبنی بر افزایش تمرد و نبود روحیه جنگی و مشکلاتی نظیر فقر و گرانی است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر