کد خبر: ۶۶۲۰۷۴۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
کد خبر : ۶۶۲۰۷۴۸

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: با سودجویانی که نابسامانی بازار را تشدید می‌کنند، برخود می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با بیان این که عده‌ای از اوضاع اقتصادی کشور سوء استفاده می‌کنند و موجب تشدید نابسمانی بازار می‌شوند، اظهار کرد: طی چند ماه گذشته، عداه‌ای سوجو با بهانه‌هایی همچون موضوع تحریم‌ها و نقض برجام و... مبادرت به احتکار و گران فروشی می‌کنند به نحوی که هر روز شاهد افزایش قیمت برخی کالا‌ها و اجناس می‌باشیم که عموما ارتباطی به موضوعات مذکور و تحریم‌ها ندارد.

دادستان مرکز استان با بیان اینکه اقدامات صورت گرفته در ستاد تنظیم بازار در رشد قیمت‌ها بی تاثیر بوده، افزود: در بحث کالا‌های ضروری و اساسی گا‌ها با افزایش قیمت نامتعارف ۱۰۰ درصدی در مدت کمتر از یک ماه بودیم که این بیان گر این امر است که عده‌ای سودجو و فرصت طلب با توجه به اوضاع اقتصادی کشور به دنبال منافع شخصی خود هستند و با اقدامات خود به دنبال تشدید نابسامانی در بازار‌های مختلف همچون سکه، ارز، خودرو و... هستند.

این مقام قضایی استان این قبیل اقدامات را احتکار دانست و گفت: اقداماتی از این دست زمینه ساز اخلال در نظام اقتصادی کشور، مخل امنیت روانی شهروندان و موجب بروز برخی جرائم در سطوح مختلف جامعه است که قطعا این افراد بدانند که دستگاه قضایی کوتاه نخواهد آمد و با کسانی که به خاطر منافع شخصی موجب افزایش فشار‌های روحی و روانی به اقشار مختلف جامعه می‌شوند، بدون هیچ اغماضی برخود می‌کند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی تاکید کرد: در شرایط کنونی و حساس کشور که دشمنان قسم خورده نظام اسلامی در صدد ایجاد مشکل و وقفه در حرکت انقلاب هستند ادامه این اقدامات موجب تقویت توطئه‌های دشمن و ایجاد مشکلات فراوان خواهد شد که به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین به تاکیدات مقام معظم رهبری بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی اشاره کرد و افزود: همانطور که رهبر فرزانه انقلاب بار‌ها بیان فرموده اند نباید همه امورات کشور را به موضوع برجام و تحریم‌ها گره زد و موجب اخلال در چرخه اقتصادی کشور و آسایش عمومی جامعه شد.

صادقی نیارکی با ابراز تاسف از عملکرد برخی مسئولان مربوطه، گفت: برخی از مسئولان کشور نیز در راستای تکالیف قانونی، وظایف ذاتی و مدیریت اوضاع فعلی اقدام موثری و قابل قبولی را انجام نمی‌دهند که به همین خاطر انفعال عمیقی در شرایط کنونی حاکم شده است.

دادستان قزوین در ادامه تصریح کرد: دادستانی به عنوان مدعی العموم در راستای حفظ حقوق عامه و تحقق عدالت این جریانات و اقدامات مدیران را برای جلوگیری از این وضعیت با حساسیت تمام رصد می‌کند و در صورت احراز شرایط، برخورد بدون اغماض را با قاصرین و مقصرین معمول خواهد داشت.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به اینکه دستگاه‌های نظارتی باید اقدامات خود را تشدید کنند، بیان داشت: در شرایط کنونی کشور دستگاه‌های نظارتی همچون سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت باید نقش پررنگ تری در جهت اقدامات نظارتی خود داشته باشند و با متخلفان و افراد سودجو که به دلیل منافع شخصی از شرایط فعلی سوءاستفاده می‌نمایند، برخورد کنند و در همین راستا از حمایت‌های دستگاه قضایی نیز بهره‌مند خواهند شد.

دادستان قزوین در پایان خاطر نشان کرد: طی مکاتباتی که با استاندار قزوین و مدیر کل تعزیرات حکومتی استان انجام شده است قویاً تاکید شده که در جلسات ستاد تنظیم بازار به تمامی اتحادیه‌ها و اصناف و مراکز تولیدی و صنفی به صورت کاملا جدی و قاطعانه متذکر شوند تا ضمن پرهیز از چنین اقداماتی، از هرگونه توقف خدمات و ارایه کالا و یا افزایش قیمت غیر قانونی و نامتعارف به بهانه‌های واهی همچون برجام و... خودداری نمایند و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز با همکاری نیروی انتظامی نسبت به شناسایی سودجویان و مخلان بازار اقدام کنند در غیر این صورت عواقب سوء آن متوجه شخص متخلف و مقامات مسئول نیز خواهد بود.

منبع مهر

انتهای پیام/پ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر