کد خبر: ۶۶۲۸۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۵:۵۸

کره شمالی دبیر کل سازمان ملل را پس از آنکه وی خواستار خلع سلاح هسته‌ای قابل راستی آزمایی و غیرقابل بازگشت پیونگ یانگ شد به اظهارات بی پروا و هم راستایی با آمریکا متهم کرد.

انتقاد شدید کره شمالی از اظهارات دبیرکل سازمان مللبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره شمالی روز جمعه آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل را پس از آنکه وی خواستار خلع سلاح هسته‌ای قابل راستی آزمایی و غیرقابل بازگشت پیونگ یانگ شد به اظهارات بی پروا و هم راستایی با آمریکا متهم کرد.

اظهارات گوترش روز چهارشنبه و پس از دیدار وی با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن و گفتگو در مورد تلاش‌های به سرکردگی آمریکا برای از میان بردن برنامه‌های موشکی بالستیک و هسته‌ای کره شمالی صورت گرفت.

بر اساس بیانیه‌ای که هیئت نمایندگی کره شمالی در سازمان ملل منتشر کرد «دبیرکل سازمان ملل باید آنچه را که به نفع شرایط موجود در شبه جزیره کره و همچنین به نفع صلح و ثبات در این منطقه است انجام دهد و صرفا برای خوشایند یک کشور خاص به تحریم‌ها اشاره نکند.»

کره شمالی همچنین اظهارات گوترش مبنی بر اینکه «کره شمالی هم می‌تواند با طی کردن فرآیند خلع سلاح هسته‌ای قابل راستی آزمایی و غیرقابل بازگشت یک عضو عادی جامعه بین الملل در این منطقه باشد» را بی پروا خواند.

بیانیه کره شمالی اعلام کرد این کشور از اظهارات گوترش آن هم در شرایطی که جهان از نشست کره شمالی و آمریکا و بیانیه مشترک سنگاپور استقبال می‌کند، شگفت زده شده است.

انتهای پیام/

کره شمالی دبیرکل سازمان ملل را به هم راستایی با آمریکا متهم کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر