کد خبر: ۶۶۲۸۰۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
گمرک خبر داد:

ماموران گمرک طی هفته گذشته ۲۱ نفر را به جرم قاچاق انسان، شناسایی و دستگیر کردند.

21 قاچاقچی انسان دستگیر شدندبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی گمرک ایران؛ با شناسایی و دستگیری ۲۱ نفر از لا به لای ۷ محموله در هفته گذشته ، تعداد کشفیات قاچاق انسان توسط ماموران گمرک از ابتدای سالجاری تاکنون به ۱۳۹ مورد افزایش یافت . بنابراین گزارش افراد دستگیر شده تابعیت ایرانی ، پاکستانی ، گینه و افغانستان را دارند.

ماموران گمرک بازرگان در محموله اول ، ۲ نفر از اتباع ایرانی و پاکستانی را از یک محفظه بار یک دستگاه تریلی خروجی ترانزیتی شناسایی کردند، این‌ دو‌نفر در این محموله حامل کود شیمیایی از مبدا ازبکستان مخفی شده بودند.
‌همچنین در محموله دوم، دو شهروند ایرانی و ساکن تهران با مخفی شدن در لابه لای تریلی‌های خروجی قصد خروج‌ غیرقانونی‌‌ داشتند که توسط ماموران گمرک شناسایی شدند.

در محموله سوم، دو نفر از اتباع کشور گینه در محفظه بار یک دستگاه تریلی ترکیه ای مخفی شده بودند‌ که با دقت و‌ هوشیاری ماموران گمرک و استفاده از دستگاه ایکس شناسایی شدند. بار این دستگاه تریلی مس و از مبدا ازبکستان به مقصد ترکیه در حرکت بود.

در محموله چهارم، زوجی از اتباع کشور افغانستان در داخل بار صادراتی مخفی شده بودند که این دو نفر با دقت و هوشیاری ماموران شناسایی شدند.

در محموله پنجم ۳ نفر از اتباع بنگلادش ‌از داخل بار صادراتی حامل محصولات پتروشیمی شناسایی شدند. این محموله از  تهران به ترکیه در حرکت بود.

در محموله ششم ، ۷ تبعه پاکستانی‌ در لابه لای تریلی های خروجی مخفی شده بودند که توسط ماموران شناسایی شدند.

در هفتمین محموله نیز ۳ نوجوان ایرانی از داخل بار یک تریلر توسط ماموران گمرک شناسایی و کشف شد.

بنابراین گزارش ماموران گمرک ایران از ابتدای امسال ۱۳۹ مورد قاچاق انسان را کشف کرده اند. قاچاقچیان انسان باوجود افزایش ریسک قاچاق همچنان با دریافت مبالغ زیادی از افراد، سعی در عبور غیرقانونی آنها به ویژه در ساعات بعد از نیمه شب را دارند که با دقت و‌ هوشیاری ماموران گمرک ، رصد اطلاعات محموله‌ها و‌ تجهیز گمرکات مرزی به دستگاه های کنترلی پیشرفته این محموله ها شناسایی شده و تعداد کشفیات افزایش قابل توجهی یافته است.

انتهای پیام/

کشف ۱۳۹ مورد قاچاق انسان 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر