کد خبر: ۶۶۲۸۲۰۰
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام:

مجتبی شیرخانی گفت: در حال حاضر برداشت عسل در سطح بیش از ۷۹ هزار کلونی زنبورعسل در سطح استان آغاز شده و پیش بینی می شود بیش از ۷۱۰ تن عسل در استان برداشت شود.

پیش بینی برداشت بیش از 700 عسل در استان ایلامبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، مجتبی شیرخانی معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام  گفت: استان ایلام با داشتن گیاهان متعدد یکی از قطب های اصلی تولید عسل با کیفیت در کشور است.

وی گفت: هم کنون برداشت عسل در سطح بیش از ۷۹ هزار کلونی زنبورعسل در سطح استان آغاز شده و پیش بینی می شود بیش از ۷۱۰ تن عسل در استان برداشت شود.

شیرخانی با اشاره به این میزان تولید از رشد هشت درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار است، تصریح کرد: ارزش این میزان عسل بیش از ۳۳۵ میلیارد ریال است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان ایلام تصرحی کرد: یک هزار و ۳۳۰ نفر بهره بردار به صورت مستقیم در کار کار تولید عسل در استان مشغول به فعالیت هستند.

وی عنوان کرد: طی سال جاری شاهد بارندگی هایی خوبی در سطح استان ایلام بودیم و این مهم زمینه را برای تولید عسل بیشتر در استان فراهم کرد اما پدیده گرد وغبار باعث کم شدن تولید در استان شد.

انتهای پیام/ب

برداشت عسل در استان ایلام

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر