کد خبر: ۶۶۲۸۳۵۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
پیروزبخت:

رئیس سازمان ملی استاندارد از آغاز اجرای فاز سوم استانداردهای٨٥ گانه خودرو از اول دی ماه امسال خبر داد.

آغاز اجرای فاز سوم استانداردهای٨٥ گانه خودرو از اول دی امسالبه گزارش  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد در نشست خبری با اشاره به اینکه یک بسته حمایتی برای واحدهای تولیدی در شرایط اقتصاد فعلی تدوین کرده‌ایم، اظهار کرد: در این بسته تلاش شده تا هزینه ای به تولیدکنندگان بابت نمونه‌گیری تحمیل نشود.

رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: مشخصا در این بسته نمونه برداری از بازار صورت می‌گیرد؛ در حالیکه در گذشته تولیدکنندگان باید خود هزینه نمونه برداری را پرداخت می‌کردند.

وی از نظارت بر واردات کالاهای اساسی خبر داد و گفت: مشخصا بر روی واردات برنج و ذرت، نظارت خاصی را تدوین کرده ایم.

پیروزبخت با بیان اینکه برنامه های سازمان استاندارد در صنعت خودرو منجر به توقف تولید نمی شود، گفت: کیفیت یک سرمایه گذاری است و سخت گیری ما منجر به توقف نیست.

وی در مورد استانداردهای ٨٥گانه خودرو گفت: این طرح از دی‌ماه امسال آغاز خواهد شد. در حال حاضر برنامه ما برای همان هشتاد و پنج استاندارد است و شروع به بازرسی می‌کنیم. اگر ظرف مدت معینی برنامه زمان بندی خودروسازان را داشته باشند، طرح را پیش بینی کنید، البته خودروسازان باید برنامه خود را اعلام کرده و بر طبق آن پیش روند.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه شورای سیاست گذاری خودرو در سال ٩٥ خودروسازان خود مسئول قطعاتی هستند که در خط تولید مورد استفاده قرار می دهند، افزود: قطعات خودرو مشمول استاندارد اجباری هستند و باید این موضوع مورد توجه خودروسازان قرار گیرد.

پیروزبخت با اعلام اینکه سازمان استاندارد بحث بنزین رو کماکان پیگیری می‌کند، گفت: از کلان شهرها نمونه برداری شده و در آزمایشگاه های سازمان مورد بررسی قرار می‌گیرد که به زودی گزارش آن را اعلام خواهیم کرد.

رئیس سازمان استاندارد تصریح کرد: در بخش نازل های سوخت، در ماه های اخیر با کاهش شکایت روبه رو شده ایم البته  مردم نارضایتی هایی در این رابطه دارند که ما این موضوع را حتما بررسی خواهیم کرد.

وی در خصوص کیفیت آب معدنی های توزیع شده در سطح شهر، گفت: در بسیاری از محصولات تفاوت ها برای مصرف کنندگان قابل تشخیص نیست و این سازمان های متولی مسئول نظارت بر توزیع کالاها هستند که باید با ارائه مجوزها تأییده لازم را برای فروش کالاها در سطح شهر ارائه دهند.

انتهای پیام/

سخت گیری سازمان استاندارد، منجر به توقف تولید نیست

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر