کد خبر: ۶۶۲۸۵۹۰
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۲

تعداد ۳۵ بطانه سنجاب که از اداره کل حفاظت محیط زیست زنجان به شهرستان بانه ارسال شده بودند، در جنگل‌های بلوط بانه رهاسازی شدند.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، فریبا رضائی مدیرکل محیط زیست استان گفت:سنجاب‌های مذکور توسط یگان حفاظت محیط زیست زنجان از متخلفین و قاچاقچیان حیات وحش کشف و ضبط شده بودند.
وی افزود: با توجه به اینکه جنگل‌های بلوط منطقه زاگرس یکی از بکرترین زیستگاه‌های این گونه جانوری در کشور است با هماهنگی‌های به عمل آمده، سنجاب‌های یادشده به منظور بازگشت به زیستگاه اصلی خود در جنگل‌های بلوط بانه، تحویل اداره محیط زیست بانه شدند.
مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست کردستان اضافه کرد: رهاسازی سنجاب‌ها پس از بررسی، معاینات بالینی و تایید صحت و سلامتی جسمی سنجاب‌ها توسط دامپزشک و رعایت تمامی موارد برای مصون ماندن جانور از آسیب و گزند‌های احتمالی، توسط محیط بانان بانه انجام شد.
رضایی یادآور شد: سنجاب ایرانی، بومی مناطق جنگلی غرب کشور است و در جنگل‌های بلوط استان‌های زاگرس نشین زندگی می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: این گونه جانوری از دانه، میوه، جوانه، برگ و پوست درختان تغذیه کرده و برای فصل زمستان مقدار زیادی مواد غذایی و به خصوص دانه‌های بلوط را در سوراخ‌های زمین، زیر ریشه یا سوراخ درختان مخفی می‌کند که این کار کمک فراوانی به رشد و تجدید حیات جنگل‌های بلوط می‌کند.
مدیرکل محیط زیست استان کردستان، یادآور شد: تخریب زیستگاه به دلیل دخل و تصرف اراضی توسط عامل انسانی، آتش سوزی جنگل‌ها، خشکیدن درختان بلوط و همچنین شکار و قاچاق این جاندار به منظور خرید و فروش آن، مهمترین عوامل تهدید کننده حیات سنجاب ایرانی است.
انتهای پیام/م

بازگشت ۳۵ بطانه سنجاب به دامن طبیعت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر