کد خبر: ۶۶۲۸۶۵۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
رئیس یگان حفاظت از محیط‌زیست استان قم عنوان کرد؛

احمدی گفت: ازجمله مشکلاتی که محیط بانان در سراسر کشور و به‌ویژه استان قم دارند کمبود نیروی انسانی است که سبب شده محیط‌بانان بیشتر از ساعات کاری مقرر در محل محیط‌بانی حضور داشته باشند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛طیب احمدی ،رئیس یگان حفاظت از محیط‌زیست استان قم، با اشاره به‌سختی کار محیط‌بانی گفت: محیط‌بانان با تلاش شبانه‌روزی خود سبب حفظ و بقاء ذخایر ژنتیکی کشور هستند و با توجه به اینکه بشر از لحظه تولد تا لحظه مرگ با محیط‌زیست سروکار دارد و به آن نیاز دارد، محیط بانان با حفاظت از آن نقش مهمی را در جامعه ایفا می‌کنند.

رئیس یگان حفاظت از محیط‌زیست استان قم با اشاره به اهمیت محیط زیستی منطقه پلنگ دره در استان قم، ادامه داد: در استان قم سه پاسگاه دائمی و سه پاسگاه فصلی وجود دارد که این شش پاسگاه محیط‌بانی‌، با توجه به شرایط توپولوژیکی منطقه پلنگ دره، در آن منطقه حضور دارد.

وی میزان حقوق دریافتی محیط بانان را با توجه به‌سختی کار آن‌ها نامناسب دانست و افزود: در سال گذشته میزان حقوق محیط بانان افزایش داشته اما با توجه به نرخ تورم و شرایط اقتصادی کشور و با توجه به اینکه در استان قم امکان مأموریت و دریافت حق مأموریت برای آن‌ها وجود ندارد نیاز است تا مسئولین به این موضوع توجه داشته باشند.

رئیس یگان حفاظت از محیط‌زیست استان قم،یادآورشد: دو مورد از مشکلات اصلی یگان در استان کمبود بودجه و وجود ناوگان حمل‌ونقل فرسوده است که سبب شده تا متخلفین در این زمینه از ما جلوتر باشند.

وی با اشاره به کمبود نیروی محیط بانی‌ اضافه کرد: ازجمله مشکلاتی که محیط بانان در سراسر کشور و به‌ویژه استان قم دارند کمبود نیروی انسانی در این زمینه است که سبب شده محیط‌بانان بیشتر از ساعات کاری مقرر در محل محیط‌بانی حضور داشته باشند.

طیب احمدی عنوان کرد: محیط‌بانان موظف هستند 18 روز از ماه را در منطقه حضور داشته باشند و 12 روز استراحت داشته باشند، اما مسئله کمبود نیرو و گستردگی منطقه سبب شده تا بیشتر مواقع محیط‌بانان بیشتر از روزهای تعیین‌شده در منطقه بمانند که گاهی این عدد تا 23 روز نیز می‌رسد.

انتهای پیام/ح

کمبود نیروی انسانی و عدم پرداخت حقوق کافی؛ ۲ مشکل اساسی محیط‌بانان قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر