کد خبر: ۶۶۲۸۶۵۵
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۴

رئیس سازمان برنامه و بودجه کردستان با بیان اینکه سند آمایش استان در دست تدوین است، گفت: در این سند محور‌های توسعه موضوعی و موضعی استان کردستان به تفکیک شهرستان‌ها به گونه‌ای تعریف خواهد شد که با تغییر مسئولان محور‌های توسعه به‌صورت سلیقه‌ای تغییر نکند.

 به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ بهرام نصراللهی زاده در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دیواندره با بیان اینکه باید منابع مالی را به گونه‌ای هزینه کنیم که پروژه‌ها با اولویت بندی به اتمام برسند، گفت: ۷۱ هزار پروژه ناتمام در کشور وجود دارد که برای اتمام این پروژه‌ها به نرخ سال ۹۴ در حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و در استان کردستان نیز بیش از ۱۲۰۰ پروژه ناتمام وجود دارد.
 وی افزود: همه ما شرعاً و قانوناً در مقابل مردم مسئول هستیم و مسئولین دستگاه‌های اجرایی باید بگونه‌ای عمل و برنامه ریزی کنند که خدمات بیشتری به مردم ارائه شود و اگر همه انرژی و توانمان را بکار گیریم قطعاً می‌توانیم روند توسعه را تسریع بخشیم.
 رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان در ادامه تاکید کرد: توسعه و پیشرفت شهرستان دیواندره به تلاش مدیران محلی نیاز دارد و در مراحل بعدی باید مسئولان استانی و ملی را در این مسیر به یاری گرفت.
 وی واگذاری پروژه‌های دولتی به بخش خصوصی را به‌عنوان یکی از ماموریت‌های مهم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی برشمرد و خاطرنشان ساخت: در قانون بودجه سال ۹۷ و در برنامه ششم توسعه کشور این موضوع مورد تاکید قرار گرفته است و این پروژه‌ها با شرایط و تشویقات مناسب واگذار می‌شود.
بهرام نصرالهی‌زاده از روش‌های بسیاری برای واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی خبر داد و تصریح کرد: بخش خصوصی می‌تواند هر کدام از این روش‌ها را که به مصلحت و به سود آن‌ها باشد برگزیند.
وی عنوان کرد: در شهرستان دیواندره پروژه‌های قابل توجهی وجود دارد که امروز جمع بندی از آن‌ها صورت گرفت و در کمیته برنامه‌ریزی شهرستان مشخص شد که ان‌شاءالله در کمیته برنامه‌ریزی استان هم مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.
نصرالهی‌زاده به پروژه تصفیه خانه آب شرب دیواندره اشاره کرد و افزود: با تخصیص ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه تصفیه خانه آب شرب دیواندره این قول را گرفته‌ایم امسال تا پایان سال این پروژه را تمام کنیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از تامین اعتبار پروژه استخر سرپوشیده خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه پیشرفت خوبی دارد و تا دهه فجر باید افتتاح و به بهره‌برداری برسد.
انتهای پیام/م

سند آمایش استان کردستان  در دست تدوین است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر