کد خبر: ۶۶۲۸۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۹
نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی ؛

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: یکی از ویژگی‌های مدیران شایسته، عدالت توأم با معنویت و عقلانیت است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین آل‌هاشم نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی در آیین تکریم و معارفه مدیرکل سابق و جدید صدا و سیمای مرکز استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه یکی از ریشه‌های مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور، کاهش تقوای الهی در برخی کارگزاران است، گفت: لازم است تا بین مدیران تقوای الهی افزایش یابد.

وی گفت:از موفقیت‌های یک سازمان اهمیت به پیشکسوتان و بازنشستگان آن سازمان است.

وی با تاکید به اینکه احترام به پیشکسوتان در حقیقت احترام به شاغلان و انگیزه‌دهی به آنهاست، گفت: در این جمع نیز پیشکسوتان زیادی وجود دارند که میزبانی می‌کنند و یک حرکت بسیار مورد پسندیده‌ای است.

نماینده، ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های مدیران شایسته، عدالت توأم با معنویت و عقلانیت است.

وی ادامه داد:در عدالت هم عقلانیت و هم معنویت باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه یکی از ریشه‌های مشکلات اجتماعی و اقتصادی کشور، کاهش تقوای الهی در برخی کارگزاران است، توضیح داد: لازم است تا بین مدیران تقوای الهی افزایش یابد.

وی با تاکید به اینکه روحیه جهادی از دیگر ویژگی یک مدیر شایسته است، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر روحیه عافیت‌طلبی در میان برخی‌ها گسترش یافته است و باید یک مدیر دارای روحیه جهادی باشد.

آل‌هاشم بیان کرد: مدیر شایسته آن مدیری است که روحیه انقلابی داشته و از روحیه انقلابی کامل برخوردار باشد.

وی، ولایت‌مداری را یک اصل برای مدیر شایسته برشمرد و گفت: نمی‌شود یک مدیر در نظام مقدس جمهوری اسلامی مشغول باشد و ولایت‌مدار نباشد.

وی، مهم‌ترین ویژگی دیگر مدیر شایسته را ضداشرافی‌گری دانست و توضیح داد:یکی از آفت‌های جامعه ما همین اشرافی‌گری است چراکه مردم همه حرکات و سکنات مدیران را رصد می‌کنند، از این‌رو باید مدیر شایسته با مردم، کنار مردم و برای مردم باشد.

آل‌هاشم بیان کرد: مدیری با کارآمدی بالا و مسوول دلسوز می‌تواند تحولات شگفتی‌ساز در حوزه مدیریتی خود ایجاد کند و در مقابل یک مدیر خسته و ناکارآمد هر چند آدم خوبی باشد، باعث انفعال می‌شود.

وی تصریح کرد: امیدواریم سازمان صدا و سیما با توجه به اوضاع و احوال و شرایط خطه آذربایجان نسبت به تجهیزات پیشرفته این مرکز عنایت داشته باشد چراکه نیاز صدا و سیما، به‌روز شدن با تکنولوژی جدید است.

باید پاسخ‌های مستدل به پرسش‌های نسل سوم و چهارم انقلاب داد

معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما نیز دراین مراسم گفت: نسل سوم و چهارم انقلاب که همان فرزندان ما هستند با تحصیلات بالا آمده و یک روحیه پرسشگری دارند از این‌رو باید به پرسش‌های آن‌ها پاسخ مستدل داد و تا آن‌ها بدانند ما این راه را با وجود تحریم‌ها، تهدید‌ها و جنگ چگونه گذراندیم.

وی افزود:صدا و سیما ویژگی ساده‌پذیری دارد، مراسم ساده‌ای برگزار می‌کند، در اتاق شیشه‌ای بوده و شفافیت دارد، همه از کار‌های صدا و سیما اطلاع دارند از این‌رو این همه گل در تالار و در سال اقتصاد مقاومتی شایسته نیست و لازم است به این نکات توجه کرد.

وی افزود:البته این چند روز مدیرکل‌های دو استان مشغول و گرفتار بودند و حتما همکاران خواسته‌اند تا قدردانی از مدیرشان بکنند، ولی نکاتی است که باید مورد اهمیت قرار گیرد.

دارابی با اشاره به اینکه امام جمعه تبریز۱۰ ویژگی یک مدیر شایسته را مطرح کرد و صحبت‌های مناسبی شد، گفت: امسال چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی است و رمز موفقیت یک انقلاب این است که انقلاب را به نسل‌های دیگر به خوبی بشناساند.

معاون امور استان‌های صدا و سیما بیان کرد: نسل سوم و چهارم انقلاب که همان فرزندان ما هستند، با تحصیلات بالا آمده و یک روحیه پرسشگری دارند از این‌رو باید به پرسش‌های آن‌ها پاسخ مستدل داد تا آن‌ها بدانند ما این راه را با وجود تحریم‌ها، تهدید‌ها و جنگ چگونه گذراندیم.

وی با بیان اینکه این تهدید‌ها موضوع جدیدی نیست و دشمنی دشمن با ما تمام نمی‌شود، گفت:مسئله جنگ روانی و عملیات روانی در ماه‌ها و روز‌های اخیر افزایش یافته تا بلکه مردم ایران چهلمین سال انقلاب شکوهمند خود را نبیند.

دارابی ادامه داد: منافقان سربازان بدون لباس و نشانه بعثی‌ها بودند و تلاش خود را برای نابودی نظام انجام داده و می‌دهند.

وی با تاکید به اینکه گسترش فضای مجازی باعث شده تا پیام‌های آلوده به جامعه برسد، برچسب‌های ناچسب و انگ می‌زنند، تصریح کرد: الحمدالله همدلی و وحدت در استان وجود دارد و بنده به مدیرکل جدید صدا و سیما گفته‌ام که به استانی می‌روید که به کارگاه کار و کارآفرینی و وحدت تبدیل شده است.

معاون امور استان‌های صدا و سیما با اشاره به اینکه تمام استاندارها، وزراء، ریاست جمهور‌های بعد انقلاب را بدون توجه به گرایش سیاسی دعوت کرده تا بیانگر کارنامه انقلاب باشند، گفت: ما باید همیشه قدردان خدمات خادمان باشیم که در عرصه‌های مختلف برای انقلاب و در خیمه انقلاب تلاش کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه البته معدود افرادی هستند که تبعیض و رانت‌خواری می‌کنند که باید در مقابل آن‌ها ایستاد، توضیح داد: ما مدیران زیادی داریم که قاطبه آن‌ها پاکدست و امانت‌دار هستند.

لطیفی مدیرکل سابق صدا و سیمای مرکز استان نیز با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه آذربایجان سر ایران است، اظهار کرد: این یک جمله بسیار شایسته در وصف این خطه است که همیشه در طول تاریخ حماسه‌ساز بودند.

وی با بیان اینکه در طول خدمت خود در مجموعه صدا و سیما همیشه با دستگاه‌های استان، روحانیت، اصحاب فرهنگ و رسانه تعامل داشته و به عبارتی همه با هم بودیم، گفت: برای مدیرکل جدید آرزوی موفقیت و توفیق هر چه بیشتر در این خطه ولایت‌مدار را دارم.

مدیرکل سابق صدا و سیمای مرکز استان خاطرنشان کرد:در حالی از سنگر سابق به سنگر جدید می‌روم که همکاران نزدیک به۲۵۰ پروژه را اجرا کرده و در حال حاضر ۱۸۳ایستگاه دیجیتال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به تکمیل پنج ایستگاه متوسط قدرت تا پایان شهریور، گفت:دو ایستگاه متوسط قدرت نیز به بهره‌برداری رسیده است.

لطیفی ادامه داد: فرستنده دیجیتال برای پخش در مناطق سطح استان نیز در حال آماده‌سازی است.

وی، به ساخت و تولید سریال‌ها و مستند‌های مختلف در استان برای معرفی تاریخ کهن آذربایجان اشاره قرار داد و گفت: سریال جلال، ساخت مستند‌های مختلف برای شهدای مدافع حرم، کارآفرینی، نقش آذربایجان در انقلاب و ... از جمله اقدامات صدا و سیما مرکز استان است.

مدیرکل سابق صدا و سیمای مرکز استان در ادامه با تقدیر از همکاران رسانه‌ای، استاندار آذربایجان‌شرقی، امام جمعه تبریز تصریح کرد:خدا را شاکریم که اعتبارات تخصیص یافته از سازمان به مرکز استان پنج برابر افزایش یافته است.

وی افزود:در طول این سال‌ها ما با هیچ مدیر یا دستگاهی مشکلی نداشته و همیشه خدمتگزار مردم و خانواده شهدا هستیم.

خدابخش استاندار آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم گفت: ۱۳۲۵ تولد رادیو و ۱۳۴۵ تولد تلویزیون در تبریز است و در حال حاضر با سیر تحول و تکامل عجیب در عرصه تلویزیون و رادیو در دنیا روبه‌رو هستیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر هر کسی یک گوشی در دست دارد، تبدیل به رسانه شده است، گفت: در طول ۱۰ ماه خدمت خود در استان آذربایجان‌شرقی حتما به اخبار استان نگاه می‌کنم و ساعتی را پای این کانال می‌نشینم و شاهد مجموعه‌ای منسجم در صدا و سیمای مرکز هستم.

استاندار آذربایجان‌شرقی ادامه داد: به عبارتی در صدا و سیمای استان مدیرکل سابق گل کاشته است.

وی با اشاره به نگرانی مدیرکل سابق صدا و سیمای در رابطه با برنامه «مطالبه»، بیان کرد: این یک برنامه چالشی برای به چالش کشاندن مسوولان است و وقتی از نگرانی آقای لطیفی با خبر شدم در اولین قسمت برنامه خودم در برنامه شرکت کرده و پاسخگوی سوالات شدم.

خدابخش افزود: مدیران باید بر حسب عملکردشان پاسخگوی رسانه‌ها و مطالبه‌گران باشند که این موضوع در استان جا افتاده است.

برنامه پلاک برای ۱۰ هزار شهید آذربایجان‌شرقی تولید می‌شود

مدیرکل جدید صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی گفت:: ورود هوشمندانه به عملیات جنگ روانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با تلاش در ایجاد وحدت بین جناح‌ها، مردم و مسوولان باید مقاوم در این جنگ روانی ایجاد شده باشیم چرا که صدا و سیما نقش پررنگی در این امر دارد.

صفری مدیرکل جدید صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی گفت: این مراسم برای گرامیداشت یک خدمتگزار است که سال‌ها در استان زحمت کشیده و اینک فعالیت در این سنگر را در استانی دیگر ادامه خواهد داد.

وی با اهدای سلام به مردم آذربایجان، مردم غیور تبریز و ۱۰ هزار شهید استان آذربایجان‌شرقی گفت: تبریز و استان آذربایجان‌شرقی محل پرورش شاعران نامی، چون خاقانی، نظامی، شبستری، پروین اعتصامی و اسلام‌شناسان برجسته نظیر علامه طباطبایی، جعفری، شهدای محراب و سایر علما و بزرگان است که مفاخر ایران بوده و وزن به استان داده‌اند که مسولیت‌ها را سخت‌تر می‌کند.

مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با اشاره به فرازی از سخنان علامه جعفری مبنی بر اینکه «خدایا قبل اینکه به من شخصیتی بدهی، ظرفیت آن را بده»، گفت: توسعه و عدم توسعه یا فعال بودن تجارت در کل منطقه شمال‌غرب بسته به تحرک و عدم تحرک تبریز و استان دارد، قطعا با توجه به سوابق این استان در سالیان متمادی که تبریز پایتخت بوده با تلاش بیشتر و تقویت نقاط قوت، صدا و سیما در کنار همه خواهد بود.

وی با تاکید به اینکه به حق تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشور‌های اسلامی انتخاب شده است، اظهار کرد: در این تریبون به صراحت اعلام می‌کنم تا پایان سال میلادی از این ظرفیت استفاده خواهیم کرد.

صفری با اشاره به قدمت تاریخی و استراتژیکی آذربایجان گفت: آفرین باید به مردم تبریز گفت که همیشه با شعار‌های معروف خود، وفاداری را به رهبر معظم انقلاب ثابت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: صدا و سیما به عنوان یک دانشگاه، وظیفه نشر فرهنگ و ایجاد فضای مناسب برای تربیت و تعالی کشور در داخل و خارج از مرز‌ها را دارد.

مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در فضای جدید ایجاد شده هر کسی با یک بسته اینترنت یک رسانه شده است، گفت: جذابیت‌های رسانه‌های نوین و تغییر ذائقه مخاطبان جدید همچنین مواجه با مخاطبان سرسخت و اغنای آن‌ها معادله‌ای را شکل می‌دهد که ما مدیران رسانه باید دید دیگری داشته باشیم و با روش‌های آینده‌پژوهی، خود را در سبد نقد و بررسی روزانه مخاطبان نگه داریم.

وی گفت: ورود هوشمندانه به عملیات جنگ روانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با تلاش در ایجاد وحدت بین جناح‌ها، مردم و مسوولان باید مقاوم در این جنگ روانی ایجاد شده باشیم چرا که صدا و سیما نقش پررنگی در این امر دارد.

مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی با تاکید به اعتبارزدایی از شبکه‌های معاند که شایعه‌ساز هستند، تصریح کرد: تقویت گروه‌های مرجع و افزایش بصیرت مردم از شبکه استانی از مهم‌ترین اهداف و رویکرد‌های ما خواهد بود.

وی افزود: برای هر ۱۰ هزار شهید استان آذربایجان‌شرقی برنامه پلاک را تولید خواهیم کرد.

گفتنی است :سید محسن لطیفی» در حکمی از سوی رئیس سازمان، مدیرکل صدا و سیمای زنجان شد و مرتضی صفری مدیرکل فعلی زنجان با حکم رئیس سازمان مدیرکل جدید صدا و سیمای آذربایجان شرقی شد.

 

انتهای پیام/ش

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر