کد خبر: ۶۶۲۸۷۱۳
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷

فرمانده انتظامی شهرستان ایوان گفت: ۵۰ درصد جرائم در حوزه سرقت شهرستان ایوان سال ۹۷ کاهش یافته است.

کاهش 50درصدی سرقت در ایوان

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام; سرهنگ سعید عالیپور فرمانده انتظامی شهرستان ایوان گفت: امسال شاخص جرم در ایوان کاهش چشمگیری داشته و سارقان مسلح احشامی که مدت ها باعث آزار و اذیت مردم بخصوص دامداران شده بودند توسط نیروی انتظامی دستگیر و به مقامات قضایی معرفی شدند.

وی افزود: میزان جرم در شهرستان ایوان چهار و نیم درصد جرائم کل استان است و امیدواریم این میزان به کمترین حد ممکن برسد.

فرمانده انتظامی ایوان با بیان اینکه با توزیع کنندگان خرده فروش نیز برخورد قانونی صورت گیرد، گفت: نیروی انتظامی در تلاش است امنیت این شهرستان را در حوزه های مختلف تامین و برای اثربخشی بیشتر به همکاری، همدلی و روشنگری رسانه ها به عنوان یک ابزار اجتماعی نیازمند است.

عالیپور تاکید کرد: رسانه ها می توانند در افزایش امنیت و استواری جامعه نقش داشته باشند اما باید با حفظ مصالح نظام به آسیب شناسی معضلات اجتماعی بپردازند.

فرمانده انتظامی شهرستان ایوان اضافه کرد: نشر اخبار غیر واقعی، ترویج فضای بی اعتمادی در سطح جامعه، تخریب شخصیت های مذهبی، علمی و سیاسی، ترویج خرافات در سطح جامعه، سست شدن پایه های اعتقادی افراد، اضطراب شخصی و اجتماعی را بدنبال دارد که قابل پیگیری و با آنان برخورد قانونی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه رسـانه ها کارکردی امنیت سـاز دارنـد و در ایجاد امنیت از نقشـی مؤثر برخوردارنـد، افزود: رسـانه ها با در نظر گفتن ارکان اصلی انتشار اخبار و اطلاعات از جمله سرعت، دقت و صحت و بدور از حاشیه در برقـراری امنیـت اجتماعـی، جامعه پذیـر کردن افـراد، ایجاد یکپارچگـی، هماهنگی اجتماعـی و وجـدان جمعـی مؤثرنـد.

انتهای پیام/اس

 

کاهش ۵۰ درصدی سرقت در ایوان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر