کد خبر: ۶۶۲۸۷۶۶
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۸

معاون پسماند شهرداری ایلام از برنامه ریزی برای راه اندازی کارخانه بازیافت کاغذ در منطقه ششدار شهرستان ایلام خبر داد.

راه اندازی کارخانه بازیافت کاغذ در ایلامبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام;نظام کارزانی معاون پسماند شهرداری ایلام گفت: روزانه بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن زباله و پسماند در ایلام تولید می شود.

کارزانی افزود: ۱۲۰ هزار تن در سال میزان تولید نخاله های ساختمانی استان ایلام  است که با همکاری بخش خصوصی بازیافت این مواد در کارخانه ای که در محل سه راهی جندالله احداث می شود، انجام خواهد گرفت.

وی یکی از اصلی ترین مواد بازیافتی را کاغذ دانست و اضافه کرد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته ۷۰ درصد زباله های بخش اداری در کشور کاغذ است که کمبود آن منجر به قتل تعداد بسیاری از درختان جنگل ها انجام شود.

کارزانی بر لزوم حرکت به سمت دولت الکترونیک و کاهش کاغذبازی اداری برای جلوگیری از قطع درختان تاکید کرد.

معاون پسماند شهرداری ایلام بر لزوم فرهنگ سازی در استان برای استفاده بهینه و همچنین تفکیک زباله ها به منظور بازیافت دوباره تاکید کرد.

کارزانی افزود: هر تن زباله ۴۰۰ تن گاز گلخانه ای و همچنین ۶۰۰ لیتر شیرابه تولید می کند که میزان آلودگی آن ۳۵ درصد آلودگی فاضلاب شهری است.

وی به خطر رها کردن و سوزاندن زباله و عوارض آن در طبیعت اشاره کرد و افزود: رها کردن زباله در طبیعت باعث افزایش تعداد جانواران موزی که ناقل بیماری های نظیر حصبه ، سل و ... هستند، می شود.

انتهای پیام/اس

برنامه ریزی برای راه اندازی کارخانه بازیافت کاغذ در ایلام

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر