کد خبر: ۶۶۲۸۷۹۳
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۸

طرح نوسازی ۵۵۰ هکتار شالیزار با حضور وزیر جهاد کشاورزی در شهرستان سیمرغ بهره برداری شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، طرح تسطیح، یکپارچه سازی و نوسازی ۵۵۰ هکتار از زمین‌ های شالیزاری شهرستان سیمرغ در مازندران امروز با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید.

این طرح با اعتبار ۳۳ میلیارد ریال در زمین‌ های شالیزاری روستا‌های شیرخوار کلا، سوخت آب بندان و دینه سر افتتاح شد و تحویل بیش از ۵۰۰ بهره بردار شد.

ایجاد سامانه‌های آبیاری و زهکشی در داخل مزرعه و ابنیه مربوط به آن، آرایش مناسب هندسی، قطعه بندی و تسطیح اراضی، احداث جاده‌ های دسترسی و تجمیع و یکپارچه سازی اراضی از ارکان اساسی طرح تجهیز، نوسازی ویکپارچه سازی اراضی شالیزاری است.

بر اساس آمار جهاد کشاورزی مازندران تاکنون حدود ۶۰ هزار هکتار از زمین‌های شالیزاری استان تسطیح، یکپارچه سازی و نوسازی شده است.

محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی همچنین در بازدید از پایانه محصولات کشاورزی شهرستان جویبار گفت: یکی از مشکلاتی که ما در ارتباط با محصولات کشاورزی و عرضه در بازار‌های داخلی و صادراتی داشتیم، مساله بعد از تولید و بسته بندی با توجه به نیاز مصرف کننده بوده است.

وی با بیان اینکه پایانه‌های صادراتی در کشور در حال شکل گیری است، افزود: به خصوص این پایانه در شهرستان جویبار در حال راه اندازی است که می‌ تواند برای محصولات کشاورزی مازندران مثمر ثمر باشد.

حجتی گفت: در مازندران محصولاتی همچون مرکبات، پروتئین و طیور در حال تولید شدن است که این پایانه می‌ تواند در ارتباط با تولید مراکز داخلی و صادراتی هم مهم باشد.

ساخت پایانه صادرات محصولات کشاورزی مازندران در منطقه چپکرود جویبار در زمینی به وسعت ۳۱ هکتار با ظرفیت سورتینگ و نگهداری ۳۳۰ هزار تن محصول آغاز شد.

انتهای پیام / م

افتتاح طرح نوسازی با حضور وزیر جهاد کشاورزی در سیمرغ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر