کد خبر: ۶۶۲۸۸۳۰
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶

رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان گفت: با توجه به نقش مهم دانشگاه در ایجاد امنیت پایدار، اشتغال و بهبود شاخص‌های کمی و کیفی منطقه، مردم این شهرستان خواستار ارتقای این مجتمع به دانشگاه هستند.

ارتقای مجتمع آموزش عالی سراوان به دانشگاه یک ضرورت استبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان، محمدرضا ریگی رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان اظهار داشت: ایجاد دانشگاه‌ها و مجتمع آموزش عالی در این شهرستان بر روی امنیت پایدار منطقه تاثیر به سزایی داشته است.

وی افزود: امیدواریم با تبدیل شدن مجتمع آموزش عالی سراوان به دانشگاه به عنوان یکی از خواسته‌های اصلی مردم این شهرستان شاهد افزایش امنیت و ارتقای شاخص‌های توسعه در منطقه باشیم.

به گفته رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان در طول یک سال گذشته تلاش‌ها و پیگیری‌های زیادی برای ارتقای این مجتمع به دانشگاه انجام شده که امیدواریم مثمر ثمر واقع شود.

ریگی با اشاره به مشکلات عمرانی تصریح کرد: امسال رشد اعتباری در هزینه‌های جاری داشته ایم، اما در اعتبارات عمرانی با مشکلاتی مواجه هستیم که امیدواریم هرچه زودتر تامین اعتبار لازم انجام شود.

وی بیان کرد: دغدغه اصلی مجتمع آموزش عالی سراوان در کنار جذب دانشجو و جذب هیات علمی، تبدیل شدن به دانشگاه است.

رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان گفت: اضافه شدن رشته‌های متناسب با ظرفیت‌های منطقه می‌تواند رشد و توسعه این شهرستان و کاهش بیکاری را به همراه داشته باشد.

وی اظهار داشت: تلاش داریم مجوز ۱۴ رشته متناسب با نیاز منطقه را در زمینه‌های فنی و مهندسی، علوم انسانی و علوم پایه برای مجتمع آموزش عالی سراوان اخذ کنیم.

ریگی افزود: وجود دارو‌های گیاهی در منطقه و تاسیس شرکت‌های دانش بنیان موجب ایجاد اشتغال در سراوان می‌شود.

به گفته وی حصارکشی ضلع شرقی و جنوبی سایت جدید مجتمع آموزش عالی سراوان انجام و برای حصارکشی ضلع شمالی آن نیز اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی اظهار داشت: در مرحله نخست در بخش امور عمرانی و زیر بنایی در اطراف ساختمان‌های موجود در این سایت حدود ۵۰ هکتار کار محوطه سازی انجام شده و در تلاش هستیم تا بتوانیم در مهر سال آینده بخشی از ساختمان مجتمع را به سایت جدید منتقل کنیم.

رئیس مجتمع آموزش عالی سراوان بیان کرد: هم اکنون این مجتمع دارای چهار دانشکده، ۱۹ رشته کارشناسی و ۲ رشته کارشناسی ارشد با حدود ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجو است که بیش از ۶۰ درصد آنان بومی هستند.

انتهای پیام/ع

ارتقای مجتمع آموزش عالی سراوان به دانشگاه 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر