کد خبر: ۶۶۲۸۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : 20 هزار تن دانه روغنی کلزا در استان خریداری شد .

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه صفوی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : در سال زراعی 97-96 سطح زیر کشت کلزای استان 7800 هکتار است که توسط 2800 بهره‌بردار کشت شده است.

وی با اشاره به افزایش دو برابری سطح زیرکشت کلزای استان در سال زراعی 97-96 خاطرنشان کرد: سطح زیرکشت کلزای امسال از 110 درصد رشد برخوردار بوده که نشان از تلاش کارشناسان و مدیریت کشاورزان کرمانشاهی دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تصریح کرد: امسال از نظر تولید کلزا استان کرمانشاه بالاترین عملکرد را در کشور داشته به طوری که نسبت به سال گذشته 122 درصد تولید آن رشد داشته است.

صفوی سطح زیر کشت کلزا در سال زراعی گذشته را حدود 3750 هکتار بیان کرد که حدود 8977 تن محصول از این مزارع برداشت و به صورت تضمینی خریداری شد.

وی با بیان اینکه خرید کلزا در استان کرمانشاه توسط مراکز خرید انجام می‌شود، گفت: در سال جاری 20 مرکز خرید، کلزای کشاورزان را بر عهده داشته‌اند.

صفوی با اشاره به اینکه خرید کلزا به صورت تضمینی انجام گرفته است، گفت: در سال زراعی جاری قیمت خرید هر کیلوگرم کلزا به صورت تضمینی به مبلغ 28665 ریال بوده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه کلزا در 13 شهرستان استان کشت شده است، خاطرنشان کرد: عمده کشت کلزا مربوط به سه شهرستان کرمانشاه، کنگاور و روانسر می‌باشد.

وی تصریح کرد: شهرستان کرمانشاه با 2650 هکتار بیشترین سطح زیر کشت کلزا درسطح استان را به خود اختصاص داده است.

صفوی توسعه کشت کلزا را یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی در سال های اخیر عنوان کرد و افزود: با انگیزه و پتانسیلی که کشاورزان حرفه‌ای استان دارند و مزارع مناسبی که در استان داریم سطح زیر کشت کلزا در استان در سالهای آینده همچون امسال از روند خوبی برخوردار خواهد بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: کلزا از نظر میزان مصرف آب، گیاهی با مصرف پایین آب بوده که کشت آن به صورت پاییزه می باشد؛ همچنین در تناوب با کشت گندم می تواند بسیار مفید واقع شود و عملکرد گندم بعد از کشت کلزا افزایش می یابد.

 

 

انتهای پیام/د

 

 

توسعه کشت کلزا یکی از سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی

 

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر