کد خبر: ۶۶۲۸۹۴۴
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
رحیمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: اگر انگیزه نمایندگان برای طرح سوال ملی باشد،‌ تا آخر خط بر موضعشان می‌مانند.

عینی/ اتونشر/ در طرح سوال از رئیس جمهور و وزرا باید انگیزه‌ها ملی باشد نه سیاسیعلیرضا رحیمی عضو هیئت رئیسه در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اعلام وصول طرح سوال از رئیس جمهور و ضرورت حضور وی در صحن علنی برای پاسخ به سوال نمایندگان، اظهار کرد: بر اساس آئین نامه داخلی مجلس و قانون اساسی، سوال از رئیس جمهور حق نمایندگان و از ابزارهای نظارتی مجلس است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر اینکه نماینده‌ای امضای خود برای سوال از وزرا و رئیس جمهور را پس بگیرند، باز هم قانونی است چرا که ممکن است نماینده‌ای از توضیحات این افراد قانع شده باشد و در نتیجه از طرح سوال خود منصرف شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: بر اساس آئین نامه داخلی مجلس، زمانی که سوال از رئیس جمهور به حد نصاب می‌رسد، به کمیسیون تخصصی ارجاع می‌شود که کمیسیون تخصصی هم باید با نمایندگان دولت که غالبا در حد معاونان رئیس جمهور و وزرا هستند، درباره بررسی سوال جلسه بگذارند و گزارش رسیدگی به سوال از رئیس جمهور را به هیئت رئیسه ارائه دهند.

رحیمی با بیان اینکه انگیزه نمایندگان برای طرح سوال از وزرا و رئیس جمهور بسیار اهمیت دارد، تصریح کرد: اگر نمایندگان مدام امضای خود پای سوالشان را پس بگیرند، این شبهه در افکار عمومی ایجاد می‌شود که نمایندگان در سوالشان جدیتی ندارند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: به اعتقاد بنده اگر نمایندگان در طرح سوالات خود انگیزه‌های سیاسی را مدنظر نداشته باشند و انگیزه‌های ملی و اصلاح امور کشور و توجه به وظایف نظارتی مجلس را لحاظ کنند، تا آخر خط بر موضع خودشان برای طرح آن سوال باقی می‌مانند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
به همان انگیزه که دولت تورم ایجاد کرد استیضاح نمایندگان هم به همان دلیل است
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر