کد خبر: ۶۶۲۸۹۶۸
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲
جهانگیری مطرح کرد؛

معاون اول رییس‌جمهور گفت: نخبگان و اهل فرهنگ در این مقطع مسئولیت سنگینی بر عهده دارند تا امید و اعتماد مردم تقویت شود.

نخبگان و اهل فرهنگ در این مقطع مسئولیت سنگینی بر عهده دارندبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور جلسه هیات امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی که عصر امروز برگزار شد، اظهار کرد: نخبگان و اهل فرهنگ در این مقطع مسئولیت سنگینی بر عهده دارند و سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز می‌تواند در این زمینه نقشی اثرگذار ایفا کند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به شرایط حساس کنونی، افزود: در این مقطع بیش از هر زمان دیگر باید امید و اعتماد مردم تقویت شود و در این راستا انتظار‌ها و توقعات از بخش فرهنگ بیش از سایر بخش‌ها است.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده درباره عملکرد یک ساله سازمان اسناد و کتابخانه ملی، اقدامات صورت گرفته را مثبت ارزیابی کرد و گفت: کتابخانه ملی از نظر دریافت اعتبار و منابع مالی همواره مظلوم بوده است که باید به صورت ویژه به این سازمان توجه شود.

گفتنی است، در این جلسه که وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش نیز حضور داشتند، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ضمن ارائه گزارش عملکرد سال ۹۶ این سازمان، اقدامات انجام شده و برنامه‌های در دست اجرا را تشریح کرد.

وی همچنین با اشاره به خرید و فراهم‌آوری نزدیک به ۱۵۰۰ نسخه خطی برجسته در سال گذشته، گفت: آمار نسخ خطی سازمان در یک سال اخیر ارتقا یافته و به ۴۰ هزار نسخه رسیده است.

رونمایی از سامانه دانش نامه ایران زمین، رونمایی از فاز نخست سامانه فهرست نسخ خطی فارسی جهان، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، برگزاری نشست منطقه‌ای یونسکو در سال ۲۰۱۷ با حضور نمایندگان یازده کشور و انعقاد ۱۵ تفاهم نامه همکاری خارجی از جمله اقدامات صورت گرفته سازمان اسناد و کتابخانه ملی در سال ۹۶ بود که گزارش آن توسط رییس این سازمان ارائه شد.

در ادامه این جلسه برخی پیشنهادات مطرح شده از سوی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

تصویب آیین نامه کمیسیون دائمی هیات امناء سازمان، تفویض آیین نامه‌های داخلی مورد نیاز سازمان به کمیسیون دائمی با اطلاع هیات امناء، بررسی گزارش عملکرد مالی سال ۹۵ سازمان، تصویب بودجه سال ۹۷ و تصویب اصلاحیه بودجه سال ۹۶ سازمان اسناد و کتابخانه ملی از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر