کد خبر: ۶۶۲۹۲۲۹
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
کد خبر : ۶۶۲۹۲۲۹
افشار مطرح کرد؛

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با بیان اینکه تاکنون 10 رسته شغلی ساماندهی شده‌اند، گفت: امیدواریم تا پایان سال جاری، 80 رسته‌ دیگر نیز ساماندهی شوند.

80 رسته شغلی تا پایان سال ساماندهی می‌شوندبه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فرهاد افشار‌ مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر در نشست خبری که صبح امروز(یکشنبه) با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار داشت: در اقتصاد دولتی بحث رقابت از گردونه مدیریت حذف می‌شود و جایی که رقابت نباشد، هزینه مهم نخواهد بود.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با بیان اینکه در قانون شهرداری‌ها مصوبه‌ای به شهرداری‌ها ابلاغ شد تا بر اساس آن از فعالیت مشاغل مزاحم و مخاطره‌آمیز در بهداشت عمومی جلوگیری شود، گفت: در ابتدا 31 رسته‌ شغلی به عنوان شغل دارای آلایندگی‌ بالا شناسایی و به شهرداری معرفی شدند، تا از شهرها بیرون بروند.

وی افزود: در این مرحله صنایعی مانند دباغی‌ و کور‌ه‌های آجرپزی‌ و آهک‌پزی مورد توجه قرار گرفتند، زیرا برای مردم ایجاد مزاحمت می‌کردند.

افشار با بیان اینکه در ادامه 7 اتحادیه‌ در برنامه کاری شورا و شهرداری قرار می‌گیرند، گفت: آهنگری و نجاری جزء رسته‌هایی بودند که در اقدامات بعدی منتقل شدند.

وی افزود: امروز مطالعه‌ای در ارتباط با مدیریت صنایع و مشاغل در کشورهای پیشرو داشتیم تا ببینیم در دنیا چه اتفاقاتی نسبت به مدیریت مشاغل رخ می‌دهد.

افشار با بیان اینکه قبل از سال 1800 تنها رویکرد در مورد مدیریت صنایع، رویکرد اقتصادی بود، گفت: بعدها‌ شهرها به دو قسمت محل کار و محل سکونت افزون شدند.


بیشتر بخوانید:مهارت آموختگان کلید اصلی رفع مسائل جاری کشور هستند


وی تصریح کرد: با گذشت زمان، بخش‌هایی که محل کار بودند با شب‌مُردگی‌ روبرو شدند و امروز شاهدیم نقاط مرکزی شهر پناهگاه‌ بزهکاران‌ شده است.

افشار با بیان اینکه رویکرد دنیای امروز برای مدیریت صنایع‌، رویکرد‌ توسعه پایدار است، گفت: این رویکرد در 3 رکن‌ مسائل اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی لحاظ‌ شده و در نقطه‌ تلاقی‌ عنوان توسعه پایدار مطرح می‌شود و با این رویکرد، مسیری که شهرها در پیش گرفتند الزامی‌ را برای مشاغل اتخاذ‌ می‌کنند تا هر شغل بتواند در هر نقطه از شهر فعالیت داشته باشد.

وی با اشاره به مشاغل تولیدی افزود: در این زمینه تلاش می‌کنیم تا در کوتاه‌ترین‌ زمان الزامات زیست محیطی را تضمین کنیم‌ و در ارتباط با مشاغلی که در شهر حضور دارند، این الزامات صادر خواهد شد و به عنوان پیش دستور برای مراجع ذی‌صلاح نظیر اتحادیه‌ها ابلاغ می‌شود تا در آینده مشاغل جدید با رعایت الزامات مستقر شوند.

افشار با بیان اینکه تاکنون 10 رسته‌ شغلی ساماندهی شده است، گفت: امیدواریم که تا پایان سال 80 رسته شغلی دیگر نیز ساماندهی‌ شوند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با بیان اینکه در حال حاضر 400 هزار واحد شغلی در تهران فعال است که در ارتباط با هر فعالیت 2 موضوع را در نظر می‌گیریم، گفت: اولین موضوع در مورد آلودگی‌هاست که در 3 شاخه آلودگی هوا، آب و خاک مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی افزود: موضوع دیگر مربوط به مزاحمت‌هاست که عمده نارضایتی‌های شهروندان به خاطر مزاحمت‌هاست. هر فعالیت شغلی که در این زمینه الزاماتش در حال تعیین شدن است، ملزم به رعایت این موارد خواهد بود.

افشار با بیان اینکه کارواش‌ها هم در این دسته‌ هستند، گفت: باید در مورد آب مصرف شده کارواش‌ها هم تصمیم‌گیری مناسب شود تا قبل از جذب زمین، خطرات آن زدوده‌ شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر