کد خبر: ۶۶۲۹۹۲۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۰
دور دنیا با نوآوران؛

محققان موفق به طراحی پد‌های جاده‌ای شده اند که سبب شارژ شدن ماشیبن‌ها می‌شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اختراعات مخترعان در سراسر جهان است که سبب پیشرفت جوامع و باز شدن دریچه‌های جدیدی از علم و فناوری می‌شود که در این بسته خبری بنا داریم به معرفی برخی از اختراعات مخترعان بپردازیم.

جاده هایی که ماشین های الکتریکی را شارژ می‌کنند

به تازگی گروهی از محققان طرح جدیدی را پیاده‌سازی کرده‌اند که بر مبنای آن پدهای‌ مخصوصی‌ کف جاده‌ها نصب می‌شوند و این پدها‌ می‌توانند خودروهای الکتریکی‌ را هنگام تردد شارژ‌ کنند؛ یعنی هنگامی که ماشین‌های الکترونیکی از روی این پدها‌ رد می‌شوند نیروی الکتریسیته‌ را به خود جذب می‌کنند و در نتیجه شارژ‌ آنها افزایش  و ماشین ها حرکت می‌کنند؛ این روش به عنوان شارژ‌ بی سیم‌ خودرو در کنار جاده، پارکینگ‌ها و ایستگاه‌های خدماتی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد و سبب ذخیره بنزین و کاهش آلودگی هوا خواهد شد.

خبرنگار: جعفری‌/

هدفونی که احساسات شمارا کنترل می‌کند

گروهی از پژوهشگران‌ موفق به طراحی ماسکی‌ شده‌اند که احساسات‌ کاربر‌ را کنترل می‌کند و سبب تنظیم احساس آن‌ها می‌شود تنفس‌ از جمله عملکرد‌هایی است که می‌تواند موضوعات مختلفی را به پژوهشگران‌ نشان دهد و هدفونی‌ که روی  گوش قرار می‌گیرد  صدا را دریافت می‌کند به کمک نوسانات تنفسی‌ کاربر بیماری او را تشخیص‌ می‌دهد.

 این ماسک به کمک حسگری‌ زیر بینی‌ قرار می‌گیرد و با شنیدن‌ صدای تنفس‌ احساسات را کنترل می‌کند این ماسک هوشمند  با هدف بررسی احساسات‌ انسان و فرآیند‌های جسمی و روحی او تولید شده است. 

خبرنگار: جعفری‌/

ماشین تک نفره‌ای که با باد حرکت می‌کند

گروهی از مخترعان وسیله‌ نقلیه‌ تک نفره‌ای را اختراع کرده‌اند که به کمک هوا حرکت می‌کند یعنی این دستگاه به جای آن که به انرژی‌ فسیلی‌ و یا خورشیدی‌ مجهز باشد کپسول‌ اکسیژنی دارد که تا 33 کیلومتر حرکت می‌کند این وسیله تک نفره‌ با هزینه‌ای بسیار کم تولید شده است و در راستای حفظ محیط زیست و صرفه‌جویی‌ در سوخت کمک شایانی می‌کند.

خبرنگار: جعفری‌/

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر