کد خبر: ۶۶۳۰۴۷۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
همراه با شهدا؛

گوشه‌ای از زندگی نامه شهید سلمان جعفری یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در این گزارش بخوانید.

زندگی نامه شهید سلمان جعفریبه گزارش خبرنگارحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است. شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست بلکه انتخاب آزادانه و آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید:

شهید سلمان جعفری در سال 1319 در روستای جبل كندی ارومیه در یك خانواده روستایی به دنیا آمد. تا كلاس پنجم ابتدایی را در همان روستا درس خواند و سپس ترك تحصیل کرد و در همان روستا مشغول كار كشاورزی شد.

با رسیدن به سن مقدس سربازی و برای ادای وظیفه، خدمت سربازی خود را به پایان رساند و به استخدام ارتش درآمد. مدت 20 سال بود كه در ارتش صادقانه خدمت می کرد. وی در سال 1348 ازدواج کرد و ثمره ازدواجش چهار فرزند است.

از خصوصیات بارز شهید این بود كه تمام فرائض دینی خود را به نحو احسن انجام می داد و اگر در پاسگاهی كه خدمت می کرد، مسجد نداشت برای  احداث مسجد فعالیت می كرد.

همیشه می گفت كسی جرأت ندارد كه مرا بكشد، مگر اینكه روی مین بروم و كشته شوم، و همان طور هم شد.

شهید در انجام مأموریتها لحظه ای كوتاهی نمی كرد و شهادت خودش را صددرصد می دانست، به همین دلیل برای انجام مأموریتهای محوله، عشق خدمت به میهن و دفاع از نوامیس و انقلاب اسلامی در تاریخ 1363/3/5 به دنبال درگیری در پاسگاه رشكان خودروی حامل ایشان روی مین رفت و سرانجام، به همراه 7 تن از سربازانش به درجه رفیع شهادت نائل شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر